Atlas drzew i krzewów

Wydawnictwo: Wydawnictwo SBM
flora i fauna
DafNe

Atlas drzew i krzewów prezentuje 140 gatunków roślin zdrewniałych, które mogą znaleźć zastosowanie w kuchni i domowym lecznictwie. Omówione w książce gatunki to w większości pospolite drzewa, krzewy i krzewinki dziko rosnące na terenie Polski, ale także rośliny obce, które przystosowały się do warunków klimatu umiarkowanego i z powodzeniem można je uprawiać w naszych ogrodach. Niewielką grupę stanowią rośliny egzotyczne, które mają szerokie zastosowanie kulinarne i zdrowotne, jednak wymagają szczególnych warunków. Opisy zawierają charakterystykę danej rośliny, jej zastosowanie, a także przepisy na oryginalne dania i napoje z wykorzystaniem owoców, pędów, liści lub nasion.

źródło opisu: Wydawnictwo SBM, 2015

źródło okładki: http://www.wydawnictwo-sbm.pl

Ewuś | 2017-09-11
almos | 2017-08-27
idaredalma | 2017-08-13
Na półkach: Chcę przeczytać, 08.Pdf?