Historia literatury światowej w dziesięciu tomach. T. 6: Romantyzm

Wydawnictwo: SMS
4 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
8388520466
goskrzys

Opracowanie literatury okresu romantyzmu zarówno na terenie Europy, jak i na innych kontynentach, uzupełnione o liczne fragmenty wybranych utworów z epoki.

źródło opisu: Opis własny

źródło okładki: http://www.glubczyce.e-bp.pl/katalog/okladki/ISBN/8388/m8388520466.jpg

goskrzys | 2016-08-20
Na półkach: Przeczytane, Romantyzm
Przeczytana: 20 sierpnia 2016

Z jednej strony: ładne wydanie na kredowym papierze, z pięknym złotym tytułem, wytłoczonym na imitującej skórę okładce. Z drugiej: mnóstwo wydawniczego niechlujstwa, masa literówek, brakujące słowa, znaki synkretyczne oraz kilka błędów ortograficznych. No, czy w taki sposób powinna wyglądać książka, roszcząca prawo do miana popularnonaukowej? Wstyd dla wydawcy, bo ładna oprawa kryje bardzo nieciekawą treść.

Samo opracowanie - bardzo nierówne pod względem wartości merytorycznej. Teksty, dotyczące zjawiska romantyzmu w poszczególnych krajach, napisane przez różnych autorów w bardzo różnych formach. U jednych widać staranie o jakość przekazu, u innych - ma się wrażenie, że odbębnili przymus przygotowania artykułu do druku, skracając jakieś swoje wcześniejsze opracowanie, tworząc nowy test na zasadzie "kopiuj - wklej". Na plus dla tego opracowania trzeba przyznać bardzo szerokie ujęcie tematu: omówienie nie ogranicza się tylko do romantyzmu europejskiego, ale obejmuje również...

Na półkach