Zgłosuj na książki roku 2017

Krzyżówki obrazkowe 3. (6-9 lat)

Wydawnictwo: Wydawnictwo Adamada
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
9788374206556
Ewa

Rozwijają słownictwo, ćwiczą umiejętność pisania wyrazów, pomagają się skoncentrować i wzmacniają pamięć.

źródło opisu: Wydawnictwo ADAMADA

źródło okładki: Wydawnictwo ADAMADA

ejotek | 2016-09-13
Przeczytana: wrzesień 2016

Każda książeczka składa się z dwóch części. W pierwszej zadaniem malucha jest odgadnięcie nazw obrazków i wpisanie ich do diagramu. Obrazki są ponumerowane podobnie jak kolumny czy rzędy zatem jedyną trudnością jest rozpoznanie obiektów i pisownia ich nazw. Dobór obiektów w poszczególnych krzyżówkach jest tutaj zupełnie losowy, przedmioty czy stworzenia nie są powiązane ze sobą żadnym kluczem, zatem dziecko musi wykazać się wiedzą wszechstronną.

W części drugiej jest już trudniej, bowiem wprawdzie obrazki są podpisane, ale nie mają numerów... Tym razem zadaniem dziecka jest policzenie liter i dopasowanie danego słowa do właściwego rzędu w diagramie kierując się tylko i wyłącznie liczbą liter. Nagrodą jest zaś hasło!
W krzyżówkach tej części autorka skupiła się na podziale tematycznym, czyli każdy diagram odpowiada jednej konkretnej dziedzinie życia.

"Plac tajemnic. Krzyżówki obrazkowe" to doskonała pomoc edukacyjna, która zapewnia dziecku nie tylko "zapełniacz" czasu,...

Na półkach