Szkolne Życie! #4

Cykl: Szkolne Życie! (tom 4)
Wydawnictwo: Waneko
Gakkou Gurashi!
survival, akcja, dramat, tajemnica, seinen, manga
komiksy
Dejikos

”Czasami nie wiadomo co zrobić, dopóki to nie nastąpi.”
Czym są instrukcje z teczki Meguni? Czy wiedziała co się wydarzy?
Jedna z dziewcząt pakuje się w kłopoty, pozostawiając resztę w dramatycznej sytuacji, a zagrożenie nie maleje. Nad Klubem Szkolnego życia zbierają się czarne chmury, wróżące nieszczęście.

źródło opisu: Waneko, 2016

źródło okładki: http://waneko.pl/

Wkp | 2017-08-14
Przeczytana: 11 sierpnia 2017

STUDIA CZY PRACA

To życiowe pytanie musi paść w każdej mandze typu szkolne życie (no prawie każdej, ale nie bądźmy drobiazgowi). Wybór dalszej drogi zawsze jest ważny, a w społeczeństwie takim, jak to japońskie, chyba bardziej, niż gdziekolwiek indziej. Jaki ma jednak sens zastanawianie się czy wybrać studia czy pracę, kiedy świat przeżył apokalipsę, a niedobitki ludzkości mają większe zmartwienia? Przekonajcie się sięgając po czwarty tom „Szkolnego życia!”.

Od kiedy uczennice prywatnego liceum Megurikaoka dowiedziały się o istnieniu szkolnego bunkra minęło zaledwie kilka chwil, a już spotkała ich pierwsza tragedia. Kurumiś została ugryziona przez zmobie-Megunię, a to oznacza, że sama zmieni się w żywego trupa. Czy dziewczyny będą w stanie zabić własną przyjaciółkę, kiedy ta wreszcie ulegnie przemianie? A może jednak da się ją jeszcze uratować? Tajemnicza teczka mówiła coś o lekarstwie, a to znajduje się przecież w bunkrze. Miki decyduje się wyruszyć po nie samotnie, ale czy ma...

DziwnyGremlin | 2018-02-07
slymsc | 2017-10-05