Dimension W #2

Tłumaczenie: Mateusz Makowski
Cykl: Dimension W (tom 2)
Wydawnictwo: Waneko
ディメンションW
science fiction, akcja, seinen, manga
komiksy
Dejikos

Zgodnie z pozostawioną wiadomością, Loser pojawia się w Muzeum. Z tego powodu Kyouma Mabuchi, zbieracz ogniw, wpsólnie z Mirą, humanoidalnym robotem, muszą stawić złodziejowi czoła na mocno strzeżonym terenie. Z niewiadomych przyczyn ich przeciwnik zna przeszłość Mabuchiego. Jaka tajemnica kryje się za aniołem, którego upatrzył sobie Loser?

źródło opisu: Waneko, 2016

źródło okładki: http://waneko.pl/

Wkp | 2017-05-01
Przeczytana: 05 maja 2017

4D

Trzy wymiary to za mało. Ludzkość zawsze chce więcej, szuka, eksperymentuje, nie ustaje w wysiłkach by znaleźć kolejny szczyt swoich możliwości. I tak oto znalazła jeszcze jeden wymiar, W, z którego nauczyła się czerpać energię. Odkrycie to może i zmieniło świat, ale coś pozostało takie samo: ludzie. A także gatunek shōnen, który w realiach Sci Fi rzuca bohaterów w sam środek zagrożenia i wystawia do walki. Dzieje się więc dużo i z humorem, a za towarzyszy czytelnik otrzymuje staromodnego twardego faceta i śliczną, słodką, acz wcale nie delikatną dziewczynę-robota.

Kyouma Mabuchi wraz z Mirą ruszyli na misję. Celem ich akcji był Loser, znany wszystkim złodzieje dzieł sztuki, który wprawdzie jeszcze niczego nie ukradł, ale show, jaki robi, przyciąga rzesze fanów. Dwójka zbieraczy rozdzieliła się i w tym właśnie momencie zaczyna się ten tom. Mabuchi staje do walki z Loserem, przekonany, że ten jest w posiadaniu nielegalnych Ogniw. Nie ma jednak najmniejszego pojęcia kim jest...

Arthaniel | 2016-10-28
Przeczytana: 28 października 2016

Miałem nadzieję, że pod koniec tomu pierwszego wyklarował nam się wątek główny, a tu psikus. Tom drugi kończy historię z jedynki; potem otrzymujemy zupełnie nową sprawę kryminalną. Właśnie tak, kryminalną, bo wygląda na to, że Dimension W to nie "czyste" sci-fi, ale właśnie kryminał z domieszką fantastyki naukowej/cyberpunku. Czyli pewnie utrzyma się formuła jeden tom-jeden storyarc. Dlatego - ja odpuszczam. Polecam tę pozycję chyba tylko tym, którzy nie czytali "Battle Angel Ality". I estetom, bo dla samej kreski Iwahary warto. // W polecajce pod pierwszym tomem wspomniałem, że scenariusze Iwahary zawsze prędzej czy później zbaczają w kierunku taniego mistycyzmu. Tutaj - okazuje się - zboczyły prędzej niż później ;).

Kosz_z_Książkami | 2017-08-28

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Waneko mogłam nadrobić zaległości w lekturze mangi, która zachwyciła mnie już od pierwszego tomu. Mowa oczywiście o Dimension W autorstwa Yuji Iwahary. Zapraszam do zapoznania się z wspaniałym i nie tak odległym światem cewek wymiarowych.

Kyouma Mabuchi zbieracz nielegalnych ogniw i miłośnik starych samochodów na benzynę mierzy się z zamaskowanym złodziejem cewek, który na oczach tłumu włamuje się do muzeum by zdobyć “numer”. Na szczęście nasz bohater nie jest jednak sam, pomaga mu Mira – humanoidalny robot, który próbuje zrozumieć swojego opiekuna i pomóc mu w jego zadaniach. Jej towarzystwo okaże się niezwykle przydatne, gdy zostaną wysłani do hotelu na jeziorze, gdzie przyjdzie im zbadać sprawę tajemniczej śmierci. Jak bowiem można utonąć w suchym pokoju hotelowym? Czy znany pisarz naraził sie robotom? I co z tą sprawą będzie miała wspólnego tragedia sprzed 21 lat? Kim jest nieznajomy, który widocznie dobrze zna Kyoume? Czy Mirze uda się poznać...

Virgo | 2017-10-16
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Mangi