Zgłosuj na książki roku 2017

Złoty Stok. Podróż przez historię pięknego miasta w górach.

Wydawnictwo: Usługi turystyczne "AURUM" Elżbieta Szumska
10 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
albumy
Iza

Album autorstwa Piotra Romanowskiego i Elżbiety Szumskiej jest wędrówką po mieście i okolicach opartą na zbiorze unikalnych fotografii wzbogaconych o krótki komentarz historyczny. Informacje zawarte w albumie były zbierane od wielu lat. Miejscem poszukiwań były zazwyczaj biblioteki , instytuty oraz archiwa w Polsce, Niemczech oraz Czechach. Większość fotografii zamieszczonych w albumie...

Większość fotografii zamieszczonych w albumie stanowią pocztówki lub zdjęcia nigdzie dotąd niepublikowane, które często szczęśliwym zbiegiem okoliczności przetrwały i dzięki dotarciu do nich można było umieścić je w tej publikacji.

Zdjęcia pochodzą z okresu od ok. 1888 do ok. 1944 roku i pod każdym z nich podano datę lub przedział czasowy, w którym je wykonano. Album zawierający ponad 250 zdjęć, jest swoistą podróżą przez historię pięknego miasta w górach, które tym właśnie określeniem - "piękne miasto w górach" - było reklamowane na miejskim stemplu pocztowym przed 1945 rokiem.

źródło opisu: http://www.kopalniazlota.pl/pl/historia/album-zloty-stok

źródło okładki: http://www.kopalniazlota.pl/pl/historia/album-zloty-stok

Iza | 2016-09-16
Przeczytana: 16 września 2016

Pierwszy raz odwiedziłam Złoty Stok jako dziecko.
Drugi, jako dorosła kobieta.
Zachwyt pozostał ten sam.

Uważam, że pamiątki podobne do powyższego albumu to najlepsze co możemy sobie przywieźć z miejscowości turystycznych.
Figurki, zabawki czy pocztówki nie opowiedzą nam nic o danym miejscu. A książka tak.

W tym albumie znaleźć można historię Złotego Stoku, mnóstwo przepięknych zdjęć, mapy, wspomnienia. To przepiękna i warta uwagi książka. Zarówno dla tych, którzy odwiedzili to cudowne, złote miasto, jak i dla tych którzy zamierzają to zrobić.

Piotr | 2017-03-06
Na półkach