Trudności szkolne

Seria: Porady lekarza rodzinnego
Wydawnictwo: Literat
youstyna

Praktyczny poradnik, w którym znajdziesz informacje o przyczynach niepowodzeń szkolnych, specyficznych trudnościach w uczeniu się (jak np. dysleksja), skuteczne sposoby i metody pracy z dzieckiem. Wśród poruszonych tematów znalazły się m.in.: syndrom braku osiągnięć, wyuczona bezradność, jak polubić czytanie, jak polubić zadania matematyczne, rozwiązywanie konfliktów, relacje z rodzeństwem i rówieśnikami, czego wymagać od szkoły i nauczyciela, symptomy ryzyka dysleksji rozwojowej. Książka zawiera również przykłady ćwiczeń usprawniających czytanie (przy dysleksji), kształtujących poprawność pisowni (przy dysortografii), rozwijających właściwy kształt pisma (przy dysgrafii), poprawiających pamięć, równowagę i koordynację wzrokowo-ruchową. Polecamy również ?Jak wychowywać trudne dziecko?.