Oran, martwy język

Tłumaczenie: Iwona Badowska
Wydawnictwo: Wydawnictwo Akademickie Dialog
Oran, langue morte
literatura arabska, Oran, Algieria

Oran, martwy język, zbiór nowel nagrodzony w 1997 roku w USA Prix Marguerite Yourcenar, opisuje lata 1991-1996, kiedy na scenę polityczną Algierii powrócili fundamentaliści islamscy. Jest to kronika zamachów, lęków i niepokojów, które stały się udziałem moich bliskich, przyjaciół i znajomych wyznaje Assia Djebar, autorka blisko 20 książek, w 2004 roku kandydatka do literackiej Nagrody Nobla, a od 2005 roku członek prestiżowej Akademii Francuskiej.

źródło opisu: Wydawnictwo Akademickie Dialog, 2007

sylwia29 | 2013-05-26
Przeczytana: 2009 rok

Assia Djebar to pióro z najwyższej półki! Obraz wojny domowej w Algierii, widziany oczami kobiet, które w takich warunkach prowadzą swoje życie pokonując trudności jakie niesie los a także przeżywających swoje miłości. Bardzo żałuję, że nie przetłumaczono już żadnej jej ksiązki.

borsukarz | 2014-03-27
emerenc | 2013-11-03