Dezyderata: życie - instrukcja obsługi

Wydawnictwo: Media Rodzina

Jeden z najbardziej znanych utworów poetyckich XX wieku, w Polsce spopularyzowany przez Piwnicę pod Baranami. Wielokrotnie przedrukowywany z mylną, choć romantycznie brzmiącą informacją, że znaleziono go w starym kościele w Baltimore w 1692 roku Tak naprawdę powstał w latach dwudziestych minionego wieku, a jego autorem jest dziś niestety zapomniany amerykański poeta pochodzenia niemieckiego, Max Ehrmann. Dezyderata ukazuje się w ciekawej szacie graficznej, w postaci książeczki bogato ilustrowanej czarno-białymi ilustracjami z dołączoną płytą CD, na której można posłuchać Dezyderat czytanych w języku polskim i angielskim oraz w wykonaniu Piwnicy pod Baranami Rok wydania: 2005,

Arek | 2016-05-29
Przeczytana: 29 maja 2016

"Przechodź spokojnie przez zgiełk i pośpiech i pamiętaj, jaki spokój można znaleźć w ciszy."

Z Dezyderatą stykałem się w życiu wiele razy. Po raz pierwszy już na przełomie XX i XXI wieku kiedy usłyszałem jej interpretację w wykonaniu Poznańskiego składu WWO. Skrót WWO oznaczał wtedy W Witrynach Odbicia. Zachwycił mnie ten wspaniały dojrzały tekst, dobrze zarapowany.
Gdy kończyłem gimnazjum w Moszczenicy po raz drugi miałem okazję nie tylko wysłuchać jej treści, ale ją także przeczytać. Jako absolwentowi owego gimnazjum, wręczono mi ten zbiór mądrości, jako klucz postępowania w życiu.
Wczoraj moja bliska koleżanka podarowała mi pośród innych książek właśnie tą. Bardzo się więc ucieszyłem. Krótka mała, bardziej szeroka o parę milimetrów niż wysoka, książeczka ze skrzydełkami, ma prawo być wspaniałym prezentem.
Jednym słowem Polecam.

książek: 1919
Olga | 2014-02-21
Na półkach: Przeczytane, Ebooki, 2014
Przeczytana: 21 lutego 2014

Sensowne rady, ale (jak w przypadku każdej rady) na usta ciśnie mi się: "Łatwo powiedzieć...".

Natalliah | 2016-01-31
Na półkach: 2016, Przeczytane