Warszawa nieodbudowana. Królestwo polskie w latach 1815-1840

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Warszawa nieodbudowana". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Veda
9788361932000
warszawa, XIX wiek
historyczna

Kolejny tom z serii Warszawa nieodbudowana Jerzego S. Majewskiego tym razem przenosi czytelnika w czasy Królestwa Kongresowego. Warszawa stroi się, bawi, flirtuje, ale również dotkliwie cierpi pod carskim jarzmem, a kiedy nadchodzi czas próby, bohatersko walczy o wolność i niepodległość. Frapująca gawęda o ludziach sławnych i tych nieznanych, o modnych strojach i wyszukanych potrawach, o luksusowych kamienicach i wiejskich ogródkach, o wielkich fabrykach i małych handelkach, o wielkich kontrastach, ale i niepowtarzalnej atmosferze, słowem o tym wszystkim, czego już nie zobaczymy w mieście, które w swoim pędzie ku nowoczesności zatraca pomału swoją niezwykłą, niepowtarzalną tożsamość.

Dotka76 | 2014-03-15
Na półkach: Varsaviana, Przeczytane
Przeczytana: 15 marca 2014

Sporo czasu zajęło mi przeczytanie tej pozycji, ale było warto. Wspaniała książka, zwłaszcza pierwsza część. Bardzo przyjemny spacer po warszawskich ulicach z okresu Królestwa Polskiego. Dzięki takim książkom warszawska codzienność z tamtych lat jest częścią naszej codzienności, stale jest żywa we wspomnieniach, murach kamienic, historiach ulic.
Polecam!!

SanaeAiko | 2012-12-24