Z pomieszanego archiwum pani Basil E. Frankweiler

Wydawnictwo: Egmont Polska
6 (19 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
From the Mixed-Up Files of Mrs. Basil E. Frankweiler
8323721939

Dwunastoletnia Claudia Kincaid, chcąc zwrócić na siebie uwagę rodziców, postanawia uciec z domu. Na towarzysza ucieczki wybiera swojego młodszego brata Jamiego. Rodzeństwo ukrywa się w nowojorskim muzeum sztuki. Kiedy jednak cała zabawa dobiega końca, Claudia czuje, że nie może wrócić, nie odkrywszy tajemnicy pięknej statuetki z muzeum, nad której pochodzeniem zastanawiają się najwięksi eksperci. Byłą właścicielką statuetki jest pani Basil Frankweiler. No cóż, bez niej Claudia może nigdy nie odnaleźć drogi powrotnej do domu.

Weronika | 2014-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2014

Interesująca książka. Ucieczka z domu, życie w muzeum i kąpanie się w fontannie...To tylko przykrywki. Do czego? To odnalezienia samej siebie. 12-nastoletnia Claudia nie chce wrócić do domu taką jaką była...chce wrócić inna. Odmieniona. Czy jej się uda? To już trzeba zajrzeć do książki:D

Delirium | 2011-06-11
Na półkach: Przeczytane, Rok 2011
Przeczytana: 11 czerwca 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Po odkryciu wraz z Claudią i Jamesem tajemnicy, sama zrozumiałam, czemu pani Frankweiler nie chciała powiedzieć muzeum, że statuetkę Anioła wyrzeźbił sam Michał Anioł. Przeżywałam całą ucieczkę wraz z dziećmi: mieszkanie w Metropolitan Museum of Art, sen w łożu Marii Antoniny czy kąpiel w fontannie. Wspaniała książka!

pszczoolka | 2010-04-11

Michal Zacharzewski | 2013-09-03
Monte | 2013-08-29
Aleksandra | 2013-06-04
tosiula99 | 2013-01-18
100 książek dla dzieci, które trzeba przeczytać raz w życiu (wg Amazona)

Po liście 100 książek, które musisz przeczytać raz w życiu, Amazon przygotował kolejną listę. Tym razem znalazły się na niej książki dla dzieci, choć adresatami listy mogą być także dorośli, którzy chcieliby nadrobić ewentualne zaległości z dzieciństwa.