Giełdy towarowe od A do Z

Wydawnictwo: Liber
biznes, finanse

Książka porusza tematy związane z funkcjonowaniem giełd towarowych i rynków kontraktów terminowych typu futures. Definiuje podstawowe pojęcia, towary, sposoby notowań towarów i kontraktów terminowych. Przedstawia strategie inwestycyjne stosowane na towarowych rynkach futures, zarządzanie ryzykiem, hedging , spekulację. Ilustruje podejście do rynku w ujęciu globalnym, fundamentalną i techniczną analizę rynku oraz różne techniki inwestowania. Daje obraz skomputeryzowanego handlu towarowego przedstawiając dostępne rodzaje oprogramowania, sprzętu i serwisy informacyjne. Przedstawia 21 zasad pozwalających inwestorom na wypracowanie sposobu postępowania w sytuacjach ekstremalnych. Każdy rozdział zakończony jest zestawem ćwiczeń.