Mitologia Wierzenia Greków i Rzymian

historyczna

Wydanie z opracowaniem Okładka: twarda;

goskrzys | 2016-11-11
Przeczytana: 11 listopada 2016

Mimo kilku drobnych błędów, jest to dość rzetelne, a przede wszystkim łatwo przyswajalne opracowanie na temat mitologii Greków i Rzymian. W części zasadniczej, autor w skróconej (choć niepozbawionej literackości) formie opisuje treść najważniejszych i najbardziej znanych mitów, na końcu książki zaś - zawiera krótkie opracowanie, dodatkowo przybliżające najważniejsze zagadnienia dotyczące mitologii i mitów.

Świetne opracowanie dla uczniów, a myślę, że i studenci chętnie z niego skorzystają. Układ mitów jest bardzo przejrzysty, pozwala na sensowne poukładanie sobie w głowie informacji o poszczególnych bogach i bohaterach. Wytłuszczone w druku najważniejsze postacie oraz pojęcia, dodatkowe informacje odnoszące się do nawiązań, frazeologii itp., również przydają się do wzbogacenia swojej wiedzy. Albo chociaż do przypomnienia sobie pewnych zagadnień.

Myślę, że warto najpierw przeczytać to opracowanie, a dopiero potem zabrać się za oryginały (Hezjoda czy Homera), czy nawet za...

Yomimori | 2016-03-31
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane