Psychologia kryminalistyczna

Wydawnictwo: LexisNexis
978-83-7620-139-9

Psychologia kryminalistyczna to nowa dziedzina psychologii stosowanej, dysponująca własnym obszarem badań i charakteryzująca się ścisłymi powiązaniami z tradycyjnymi działaniami psychologii. Zakres psychologii kryminalistycznej obejmuje psychologiczne aspekty kryminalistyki. W wydaniu 3. opracowania uwzględniono nowe zagadnienia, takie jak: przestępczość z perspektywy psychologii ewolucyjnej; destruktywne emocje w etiologii zachowań przestępczych, transfer pieniędzy pochodzących z działalności przestępnej w Europie, psychologia młodocianych sprawców przemocy, profile sprawców przestępstw pedofilskich w relacjach między sprawcą a ofiarą, podatność na wiktymizację w świetle psychologii kryzysów emocjonalnych i rozwojowych, stres policyjny ? model strukturalny, psychologiczne i prawne aspekty działania tajnych agentów policji, zapobieganie przestępczości z perspektywy psychologii środowiskowej czy też badanie postaw policjantów wobec zgwałceń. Obecne wydanie zostało również rozszerzone o najnowszą literaturę przedmiotu.

źródło okładki: LexisNexis Polska, 2009

Magda2412 | 2015-12-22