Polityka zagraniczna księcia Daniela Halickiego w latach 1217-1264

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej
historyczna

Książę Daniel Halicki był jedną z barwniejszych postaci trzynastowiecznej Rusi i Europy środkowej. Pozbawiony w okresie dzieciństwa własnej ojcowizny, od najmłodszych lat tułający się po dworach swych krewnych księcia krakowsko-sandomierskiego Leszka Białego i króla węgierskiego Andrzeja II dzięki nieprzeciętnym zdolnościom dyplomatycznym z czasem został jednym z najznamienitszych władców na Rusi. Niniejsza książka jest próbą pokazania poczynań dyplomatycznych księcia i ich efektów, działań, które odcisnęły swe piętno na historii wielu sąsiednich państw, w tym także Polski.

Homo_Mediaevalis | 2015-06-20
książek: 1937