7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
zdrowie, medycyna
Athoualia

Coraz większą popularność na całym świecie zdobywa medycyna naturalna. Mija fascynacja syntetykami wytwarzanymi w zakładach chemicznych, a chętniej sięgamy po odżywki lub leku których źródłem jest środowisko naturalne. Takimi produktami są bez wątpienia wytwarzane przez pszczoły w pasiekach: miód, pyłek, mleczko pszczele, propolis i jad. Właściwości odżywcze i lecznicze tych produktów znane były od wieków, ale teraz odkrywamy je na nowo. Mimo niekwestionowanego uznania dla ich walorów, wiedza o ich przydatności i właściwościach pozostaje ciągle bardzo ograniczona. Często nie docenia się właściwości dietetycznych, odżywczych i leczniczych tych produktów, ale bywa i tak, że przypisuje się im możliwości i działania, których nigdy nie miały. Zarówno nie docenianie jak i przecenianie ich możliwości przynosi dużą szkodę.

Informacje o wartości i przydatności produktów pszczelich można spotkać w niektórych podręcznikach pszczelarskich oraz wydawnictwach dotyczących medycyny naturalnej. Dotychczas brak jednak było poważniejszego opracowania charakteryzującego pod względem przydatności leczniczej wszystkie produkty pszczele. Oddając do rąk Czytelników to opracowanie, wyrażamy nadzieję, że wpłynie ono na wzrost zainteresowania naturalnymi lekami i odżywkami wytwarzanymi przez pszczoły, a pszczelarzom pozwoli na rozszerzenie asortymentu wytwarzanych w pasiekach produktów i tym samym poprawi rentowność pasiek.

źródło opisu: Pszczelnicze Towarzystwo Naukowe & Spółdziel...(?)

źródło okładki: Autorskie

Athoualia | 2016-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2016

Zastosowania miodu, pyłku, pierzgi, mleczka i jadu są opisane. Dawkowanie przy różnych schorzeniach też. Bardzo podobne do pozycji "Leczenie produktami pszczelimi" (http://lubimyczytac.pl/ksiazka/265049/leczenie-produktami-pszczelimi). Musiałabym porównać obie książki czy są identyczne, bo wydaje mi się, że kiedyś już to czytałam.

FarmaJana | 2017-05-05
książek: 1947