Nieznana odmiana reumatyzmu. Fibromialgia

Fibromyalgie - das unbekannte Rheuma
fibromialgia
zdrowie, medycyna
Figunia33

Co to jest fibromialgia? Lekarze zaliczają ja do grupy chorób reumatycznych, a konkretnie do reumatyzmu tkanek miękkich. Bóle w całym ciele występują często na zmianę z różnymi dolegliwościami ogólnymi, chronicznym zmęczeniem, zaburzeniami snu i dolegliwościami psychicznymi. Osoby cierpiące na fibromialgię nie mogły dotąd liczyć na specjalistyczną pomoc, a często lekarze nie chcieli ich nawet wysłuchać. Obecnie wiele spośród nich prowadzi prawie normalny tryb życia; warunkiem jest zmobilizowanie się do przeciwdziałania chorobie i pogodzenie się ze spowodowanymi przez nią ograniczeniami.

źródło opisu: Interspar, 2003

źródło okładki: Interspar, 2003