Radosne dyktanda. Klasa 1

Wydawnictwo: Greg
youstyna

Radosne dyktanda do klasy pierwszej to wybór dyktand specjalnie przygotowanych dla najmłodszych dzieci. Zbiór tekstów do uzupełniania został idealnie dopasowany do poziomu pierwszoklasistów. Wesołe historyjki opowiadają zabawne sytuacje z życia zwierząt i rówieśników, które rozbawią każde dziecko, przy okazji sprawdzając znajomość pisowni. Dyktanda ułożone są od najprostszego do najtrudniejszego, co zostało oznaczone wyraźną skalą trudności. Do każdego dyktanda zamieszona została krzyżówka, w której znajdują się hasła z tekstu - zastosowano w niej podpowiedzi dwóch rodzajów: słowne opisy oraz rysunki. Dzięki krzyżówkom dziecko jeszcze raz powtarza pisownię. Pracę można sprawdzić przy pomocy słowniczka, znajdującego się na końcu książeczki. Strony są perforowane. Dodatkowy atut to zabawne ilustracje. Dzięki Radosnym dyktandom żadne dziecko nie będzie miało problemów z ortografią!