przygoda, fantastyka
komiksy
Wkp

Pewnego dnia za sprawą magii znikają rodzice małych dzieci. Dwaj koledzy: Tim i Miki, postanawiają odnaleźć zaginionych, tym bardziej, że są wśród nich także ich mamy i ojcowie, za którymi mocno już tęsknią. Dzięki magicznemu portalowi ukrytemu za szafą, przenoszą się do niesamowitego świata. Czeka tam na nich masa przygód. Będą musieli stawić czoła kapitanowi Marszczybrewce i jego piratom, przeżyją atak Buziakowców, a także trafią do zamku straszliwego Lorda Valdemara.

Pierwszy album z przygodami Tima i Mikiego zawiera długą historię zatytułowaną W krainie psikusów, krótki epizod Dary losu, a także szkice oraz materiały dodatkowe.

Wydanie II, rozszerzone.

źródło opisu: Ongrys, 2016

źródło okładki: http://www.komiks.gildia.pl/

Wkp | 2016-07-02

FIKI MIKI

Co może wyjść z połączenia sił trzech znakomitych polskich twórców komiksowych, którzy chcą zrobić album dla najmłodszych? Scenarzysta „Profesora Andrewsa”, rysownik „Detektywa Misia Zbysia na tropie” oraz scenarzysta, rysownik i kolorysta „Quiet little Melody. A simple fairytale” udzielają odpowiedzi na to pytanie wznowionym właśnie komiksem „Tim i Miki w Krainie Psikusów”.

Piraci? Buziakowcy? Straszliwy Lord Valdemar i jego mroczny zamek? Co tu się dzieje? Odpowiedzi na to pytanie starają się udzielić dwaj chłopcy, którzy wpakowali się w nie lada tarapaty. Czarny bosman ostrzegał ich, że mogą robić wszystko, oby tylko nie zdenerwowali kapitana Marszczybrewki, a co zrobili oni? Właśnie, zdenerwowali i teraz stają twarzą w twarz z piratem, który tupnięciem nogi przełamać może Ziemię! Ale po kolei. Jak wpakowali się w te tarapaty? Pewnego dnia zniknęli ich rodzice. A właściwie to zniknęli wszyscy rodzice i nikt nie miał pojęcia jak ani dlaczego. Ale oni dwaj, Tim i Miki,...

Max | 2017-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2017