Hooker

Okładka książki Hooker Brooke Blaine
Okładka książki Hooker
Brooke Blaine Wydawnictwo: CreateSpace Independent Publishing Platform Cykl: L.A. Liaisons (tom 2) literatura piękna
L.A. Liaisons (tom 2)
Hooker
CreateSpace Independent Publishing Platform
2016-03-04
2016-03-04
153038916X

Okładka książki Insatiable Park Avenue Prince Brooke Blaine, Ella Frank
Insatiable Par... Brooke Blaine, Ella...
Okładka książki Infamous Park Avenue Prince Brooke Blaine, Ella Frank
Infamous Park ... Brooke Blaine, Ella...
Okładka książki Once Upon a Sexy Scrooge Brooke Blaine, Ella Frank
Once Upon a Se... Brooke Blaine, Ella...

Nie spodziewałam się, że znajdę na Storytelu audiobooki i dzięki ci za to, bo ostatnio znowu za mną chodzi to uniwersum. A tu nie dość, że świetnie się słuchało (i trochę szok, bo scen erotycznych praktycznie tu nie ma i jest mega zabawnie),to jeszcze właśnie w tej książce zostaje wprowadzona postać Ace'a. Czytałam najpierw trochę na wyrywki i jednak ogarnianie tego w kolejności, jaką sugerują autorki sprawia mi multum radości. Jeszcze więcej radości sprawia mi łączenie puzzli i umiejscawianie poszczególnych postaci w historii.

Poza tym, że to czysta rozrywka i językowo jest łatwo i przyjemnie, to bardzo polubiłam bohaterów! Shayne jako pełnoetatowa swatka jest bardzo fajną postacią, a jej interakcje z Natem, ich przekomarzania, dyskusje na temat Star Wars (nie lubię, ale doceniam nerdowatość) i spotkania w alejce z mrożonkami w sklepie to czysta rozrywka. Mówcie co chcecie, ale dla tego uniwersum jestem kompletnie nieobiektywna, bo uwielbiam każdą spędzoną tam sekudnę.

Shayne pracuje jako swatka i wiele par zawdzięcza jej to, że dzięki niej są razem. Jednak szefowa agencji, w której pracuje, uważa, że jej status singla robi złą reklamę firmie. I choć sama Shayne twierdzi, że nie szuka związku, a miłość od pierwszego wejrzenia to nic nieznaczący banał, to kiedy pewnego dnia w metrze spotyka przystojniaka, nie może powstrzymać ścisku żołądku na jego widok.
I choć wtedy nie zamieniają ani słowa, to Nate wkrótce znowu pojawi się w jej życiu. Mimo że pierwsze spotkania nie wypadają za dobrze, to Nate jest uparty i nie odpuści sobie Shayne.
Różnica wieku i upartość nie będą jedynymi przeszkodami w ich burzliwej relacji – Shayne musi w dość nietypowy sposób pomóc jednemu ze swoich klientów, aktorowi Ace’owi... co może w nieodwracalny sposób zagrozić ich związkowi.

Oficjalnie zostaję fanką Brooke Blaine. Uwielbiam tę książkę! A Brooke ma świetny styl pisania, taki lekki i zabawny.
W historii cały czas coś się dzieje, nie było choćby strony, w trakcie której bym się nudziła. Shayne potrafi dostarczyć rozrywek – nie jest nudną, szarą dziewczyną, zdecydowanie jest oryginalna. Fanka Gwiezdnych Wojen, która idzie do sklepu w spodniach od piżamy we wzory lodów i potyka się o własne nogi – z nią się nie można nudzić. ;) Ale pomijając poczucie humoru, Shayne jest po prostu niesamowita, ambitna i świetna w tym, co robi, no i bezinteresowna w tym, jak pomagała Ace’owi, choć sama przy tym mogła dużo stracić. I podziwiam też to, że tak długo wytrzymywała ze swoją szefową z piekła rodem. Nie wyobrażam sobie przez kilka lat znosić kogoś, kto kompletnie nie szanuje ciebie i pracy, jaką wykonujesz. Cieszę się, że w końcu się jej postawiła.
A Nate… ech. Gdzie są tacy faceci w prawdziwym życiu, to ja nie wiem. Słodki, słodki i jeszcze raz słodki, z tymi swoimi szelkami, dołeczkami w policzku i romantyzmem. Wcale nie jest przesłodzony. No idealny. ;) A razem z Shayne tworzą świetną parę, uwielbiam takie przepychanki i przekomarzania, z pożądaniem, które cały czas jest obecne.
I Ace. Wcale nie zadufany w sobie aktor, jak można by pomyśleć. Od zawsze ukrywał to, że jest gejem, ale w końcu się przyznał, nie zważając na to, że to może zakończyć jego karierę. I to, jak sam się przyznał, żeby pomóc Shayne... uwielbiałam go za to. I ogólnie za całokształt.
Dlatego tym bardziej cieszę się na nową książkę „Aced”, którą Brooke napisała razem z Ellą Frank, a w której będzie właśnie Ace. Te dwie świetne autorki razem, w romansie M/M... powiem tylko tyle, że jakże się cieszę, że premiera „Aced” jest już jutro, bo dosłownie się na tę książkę rzucę. :D
No i na końcu „Hooker” jest podana informacja, że wkrótce będzie kolejna część z serii „L.A. Liaisons”, tym razem o Paige, więc z ciekawością będę wypatrywać wszelkich informacji na ten temat. No i mam nadzieję, że Quinn też dostanie swoją historię, jak każda z tej grupki przyjaciółek. ;) Bo jej zawód nadal jest owiany tajemnicą.. stawiam na agentkę albo na to, że jest w mafii. :D

Podsumowując - POLECAM.

• Po angielsku