Między filozofią, religią i polityką. Studia o myśli polskiej epoki romantyzmu

Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Filozofia, religia, polityka, romantyzm
filozofia i etyka
Sasha

Zbiór analiz wielotematycznych, opracowanych w ciągu lat 70-tych ubiegłego stulecia przez znakomitego historyka idei, jednego z najlepszych znawców tematu. Trzy pierwsze rozprawy korespondują z inną jego pracą pt. "Filozofia a mesjanizm", aczkolwiek pomijają, lub uwzględniają jedynie marginesowo, postać Adama Mickiewicza. Dwie następne poświęcone są Adamowi Gurowskiemu i Cyprianowi Norwidowi, zaś studium zamykające książkę traktuje o filozofii polskiego romantyzmu w twórczości Stanisława Brzozowskiego.

źródło opisu: Państwowy Instytut Wydawniczy ( PIW ) 1983

źródło okładki: Państwowy Instytut Wydawniczy ( PIW ) 1983