Logika zwyciężania sporów. Broń przeciwko kłamcom i krętaczom

Wydawnictwo: Onepress
biznes, finanse

a książka to Twój skład amunicji na wypadek trudnych rozmów. Nauczysz się z niej, jak wykrywać nieczyste zagrania stosowana przeciw Tobie i jak samemu korzystać ze sprawdzonych chwytów logicznych. To właśnie one -a nie logika jako tako -pozwolą Ci wygrywać spory.

masel | 2016-01-08
Przeczytana: październik 2015

Czytam tę książkę 3 raz. Autor nazywa wszystkie sofizmaty, opisuje jak się je stosuje, podaje przykłady oraz daje informacje co zrobić, by móc je w przyszłości stosować. Daje również przykłady tego, w jakich środowiskach ten sofizmat występuje najczęściej.
Po przeczytaniu książki, zdałem sobie sprawę, że ludzie są w stanie we wszystko uwierzyć, gdy podamy im informację w odpowiedniej formie. Dzieje się tak dlatego, że gdy ludziom zostanie zaserwowany sofizmat, wyłączają oni racjonalne, logiczne myślenie i przyjmują coś na wiarę. Dlatego też warto te sofizmaty znać by ustrzec się przed podstępną manipulacją a i też by czasami móc z niej skorzystać.
Książki nie da się przeczytać w jeden wieczór. To jest raczej ciężka w czytaniu pozycja. Po przeczytaniu 3-4 sofizmatów, muszę te informację przetrawić i wracam do lektury za jakiś czas. Polecam.

Sciemniak | 2016-10-04
Na półkach: Non-fiction, Przeczytane