Książka Roku 2018

6 (8 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
BOOST YOUR IQ. Improve Your IQ by 10%
sprawdź swoje iq
Czarnula

Dwa umysły wysokiej klasy: dr Madsen Pirie, sekretarz MENSA i dr Eamonn Butler, dyrektor wpływowego Instytutu Adama Smitha, pomogą Wam poprawić wyniki testów na inteligencję. Dzięki zawartym w tej książce wskazówkom żaden test nie będzie dla Was trudny. Autorzy rozpoczynają prezentację od próbnego testu, wyjaśniając kolejno zasady konstrukcji zadań. Test zawiera 60 typowych zadań, takich jak: zagadki logiczne, zadania słowne i literowe oraz diagramy. Następnie, wykorzystując specjalnie przygotowane ćwiczenia, autorzy ukazują, jak w sposób logiczny i systematyczny można poradzić sobie z różnymi typami zadań. Poradnik kończy test o podobnym stopniu trudności jak pierwszy. Dzięki temu możecie sami sprawdzić skuteczność przedstawionych metod i porad. A także popracować nad podwyższeniem swojego ilorazu inteligencji!

źródło opisu: Wydawnictwo KDC, 2002

źródło okładki: Zdjecie autorskie

Czarnula | 2014-09-23
Przeczytana: 23 września 2014

Książka napisana w przystępny sposób.
Na początku trochę teorii odnośnie pojęcia inteligencji i pierwszych testów.
Dalsze części obejmują testowanie własnego umysłu i rozpracowywanie poszczególnych typów zadań.
Do testów zamieszczone są odpowiedzi na końcu książki.
Polecam każdemu, kto chce poszerzyć wiedzę na ten temat i polepszyć własne wyniki.

wioleta | 2016-11-10
Przeczytana: 2015 rok