Czcigodna Matka Włóczęga

Wydawnictwo: Wydawnictwo Karmelitów Bosych
Czcigodna Matka Włóczęga
WKB

Czcigodna Matka Włóczęga? to doskonała książka, przybliżająca postać i dzieło św. Teresy od Jezusa, doktora Kościoła, mistyczki i niedoścignionej mistrzyni modlitwy. Osoby, która jak mało kto w historii Kościoła chrześcijańskiego i historii ludzkości, poznała najgłębsze zakamarki duchowego wnętrza człowieka. W ciąg szybko zmieniających się wydarzeń umiejętnie wplatają się dwa inne, bardzo interesujące wątki. Jeden, z pozoru banalny, dotyczy pojawiającej się co jakiś czas na planie mapy z zamkami z rozległych okolic Kastylli. Doskonale obrazuje on kontekst geograficzny życia i działalności Świętej. Staje się zarazem dopełnieniem drugiego, tj. opowiadań Teresy na temat modlitwy. Bohaterka powieści, matka i fundatorka, a równocześnie włóczęga kastylijskich i andaluzyjskich dróg, zachęcana przez swoje siostry, z którymi podróżuje, do dzielenia się własnym doświadczeniem duchowym, opisuje inną, wewnętrzną drogę, od pierwszej aż do najbardziej tajemnej komnaty, w której mieszka Pan.

źródło opisu: http://bonito.pl/k-90495033-czcigodna-matka-wloczega

źródło okładki: http://www.wkb-krakow.pl/1250/Czcigodna-Matka-Wloczega.html

Soledad | 2017-09-19
Przeczytana: 19 września 2017

To dobra powieść, ze względu na przybliżenie współczesnemu polskiemu czytelnikowi postaci św. Teresy z Avila. Forma jest na tyle przystępna, że nawet ktoś mający niewielkie pojęcie o duchowości karmelitańskiej, może zrozumieć, o co w niej chodzi:)Jeśli zaś idzie o walory artystyczne powieści, niewiele (jeśli w ogóle) ich znalazłam. Czasem tak jest z książkami pisanymi na konkurs.Zatem warto przeczytać, by wzbogacić swą wiedzę, lecz na przyjemność stylową proszę się nie nastawiać.