Into the Light

Into the Light
sekta, porwanie, dominacja
angielski
ew_cia

Sara Adams awakes blind, unable to remember the most basic details of her life, but her darkness seems a blessing when she discovers the terrors of The Light. Stella Montgomery investigates the news from the mean streets of Detroit, where she’s noticed a disturbing trend: young women are vanishing. When her best friend disappears, Stella digs for answers—despite warnings from her police...

Stella Montgomery investigates the news from the mean streets of Detroit, where she’s noticed a disturbing trend: young women are vanishing. When her best friend disappears, Stella digs for answers—despite warnings from her police detective boyfriend—following a twisted trail that leads her through the city’s most dangerous and forsaken precincts. There she uncovers something more sinister than she could have imagined: a shadowy organization known as The Light, led by the enigmatic Father Gabriel.

As Sara struggles to understand her place in the strange world she’s awakened to—an oppressive cult demanding unquestioning obedience—and her feelings for Jacob, the husband she can’t recall and whose harsh and tender attentions confuse and beguile her, Stella risks all to discover the truth. But enlightenment always comes with a price…

źródło opisu: http://aleatharomig.blogspot.com

źródło okładki: aleatharomig.blogspot.com

Jest to jedna z niewielu książek, które pozostawiają mnie z niedosycie. Ale od czego mamy drugą część, prawda ? :)
No muszę przyznać, że to byłą ostra jazda przez całą książkę, piętrzyły sie tajemnice, miałam milion pytań i żadnych odpowiedzi.
Wiedziałam, że Aleatha nie zawiedzie, jest jedną z najlepszych autorek, które potrafią tak zakręcić czytelnika, że choćby chciał zamknąć książkę i ze złości wyrzucić ja przez okno, to tego nie zrobi z nadzieją że może za chwilę, już za kawałek znajdzie odpowiedzi na którekolwiek z pytań. Aleatha przytrzymała mnie praktycznie do ostatniej strony, bo dopiero tam uzyskałam odpowiedzi na kilka pytań.
Jest to opowieść o sekcie "Światłość" i znów więcej nie napiszę, żeby nie odbierać przyjemności odkrywania, bo jeśli nie wiecie, jestem bardzo przeciwna wypisywanym na tym portalu elaboratom opowiadającym treść książki po przeczytaniu których w zasadzie nie warto już sięgać po książkę, bo panie(najczęściej) już ją opowiedziały.Dlatego też choć...

Ewitka | 2017-03-02
Przeczytana: 22 lutego 2017

Tą pozycją autorka udowadnia, że nie daje się zaszufladkować. Ta seria jest całkiem inna od dwóch pozostałych, bardziej z pogranicza thrillera romantycznego niż dark erotic. Porusza bardzo ważny temat sekty i metod, jakie mogą stosować, aby manipulować swoimi wyznawcami, ale to autorka tak naprawdę w mistrzowski sposób manipuluje czytelnikiem, robiąc mu takie pranie mózgu, że praktycznie do końca pierwszej części nie wie, na czym stoi. Zmienia narratorów powieści, których w tej części mamy aż czterech, doskonale dozuje kolejne szczegóły i fakty, powodując czasem jeszcze większy mętlik w głowie, po mistrzowsku stosuje retrospekcję, a do tego używa pięknego, eleganckiego języka.
Bohaterkami tej powieści są dwie kobiety: Sara i Stella. Stella to dziennikarka śledcza, niezależna kobieta, robiąca pierwsze kroki w związku z detektywem Dylanem, poszukująca swojej zaginionej przyjaciółki Mindy. Kiedy zostaje wezwana do identyfikacji kolejnych zwłok, zaczyna prowadzić intensywne śledztwo,...

lulamae | 2017-04-08
Przeczytana: 07 marca 2017

Nie wiem jak miałabym opisać po skrócie fabułę bez wielkich spoilerów, więc powiem tylko, że:

Ta Światłość nie jest z typu tych światełek na końcu tunelu, które prowadzą cię do wyjścia. Ta Światłość to światło, które cię pochłonie i nie wskaże drogi do wolności.

Poniżej możliwe !!!! SPOILERY !!!!

Into the Light zrobiło na mnie naprawdę duże wrażenie. To moja pierwsza książka pani Romig i nie wiedziałam czego się do końca spodziewać, ale mogę powiedzieć, że ta historia wciągnęła mnie od pierwszych stron. Zostałam pochłonięta przez zawiłą historię pełną tajemnic i niewiadomych.

Książka ta wymaga od nas Czytelników skupienia, wypatrywania przesłanek i szczegółów oraz łączenia faktów. Trzeba zwracać uwagę dosłownie na wszystko, a i tak nie ma gwarancji, że dobrze odgadnie się co czeka nas na końcu.

Bardzo lubię w książkach, gdzie akcja rozgrywa się w środowisku sekt/kultów. Przyprawia mnie to o ciarki, pewien niepokój i przyspieszone bicie serca, dostaję ciarek, ale jestem też...

Gabi | 2017-11-12
Przeczytana: 12 listopada 2017

Sara Adams budzi się niewidoma i nie może sobie przypomnieć najbardziej podstawowych informacji o swoim życiu, ale jej ciemność wydaje się być błogosławieństwem, kiedy odkrywa grozę Światłości.

Stella Montgomery prowadzi śledztwo dotyczące niebezpiecznych ulic Detroit, gdzie zauważyła niepokojący trend: znikają młode kobiety. Kiedy znika jej najlepsza przyjaciółka, Stella, pomimo ostrzeżeń swojego chłopaka, a jednocześnie policyjnego detektywa, szuka odpowiedzi, podążając pokręconymi śladami, które prowadzą ją przez najbardziej niebezpieczny i opuszczony obręb miasta. Tam odkrywa coś bardziej złowieszczego, niż mogła sobie wyobrazić: mroczną organizację znaną jako Światłość, kierowaną przez enigmatycznego Ojca Gabriela.

Kiedy Sara stara się zrozumieć swoje miejsce w dziwnym świecie, w którym się obudziła – prześladowczego kultu, wymagającego bezwzględnego posłuszeństwa – a jej uczucia do Jacoba, męża, którego nie potrafi sobie przypomnieć i którego ostre a jednocześnie...

ewcia6635 | 2017-10-19
Sally_B | 2017-09-30