Ortopedia Duttona. Tom 1

Wydawnictwo: Wydawnictwo Lekarskie PZWL
9788320047653
zdrowie, medycyna
youstyna

Niniejszy przewodnik został napisany z myślą o studentach fizjoterapii oraz praktykujących fizjoterapeutach. Początkujący terapeuci powinni przystąpić do korzystania z niniejszej książki, począwszy od rozdziałów wstępnych,, które zawierają informacje na temat anatomii, fizjologii i biomechaniki układu ruchu człowieka. Znajdują się tam również wskazówki dla klinicystów dotyczące tego, jak...

Początkujący terapeuci powinni przystąpić do korzystania z niniejszej książki, począwszy od rozdziałów wstępnych,, które zawierają informacje na temat anatomii, fizjologii i biomechaniki układu ruchu człowieka. Znajdują się tam również wskazówki dla klinicystów dotyczące tego, jak właściwie przejść przez całą skomplikowaną procedurę badania klinicznego, diagnostyki oraz leczenia. Bardziej doświadczeni terapeuci mogą odświeżyć swoją wiedzę specjalistyczną na dany temat, czytając odpowiedni rozdział lub jego fragment opisujący np. określoną patologię. W poszczególnych rozdziałach zamieszczono tabele i ilustracje umożliwiające sprawne wyszukanie potrzebnych informacji. Wyróżniono w ten sposób najistotniejsze wskazówki kliniczne. Na końcu każdego rozdziału, poświęconego określonej części ciała. przedstawiono najczęstsze rozpoznania, bazując na danych subiektywnych i obiektywnych, badaniach klinicznych, informacjach na temat diagnostyki różnicowej, zalecanych sposobach leczenia oraz rokowaniach.
Zestawy pytań zamykające każdy rozdział mają za zadanie sprawdzić i podnieść poziom wiedzy użytkowników przewodnika.

W poszczególnych rozdziałach przedstawiono w formie drabiny klinicznej hierarchiczne ułożoną serię ćwiczeń terapeutycznych. Można je wykorzystać w przypadku każdej choroby bez względu na rodzaj terapii, oparte są bowiem na tolerancji pacjentów na określone ruchy bądź czynności.

źródło opisu: http://www.medicon.pl/ortopedia-duttona-tom-1-4-komplet/24571

źródło okładki: http://www.medicon.pl/ortopedia-duttona-tom-1-4-komplet/24571