O. Peter Rookey: Robotnik żniwa pańskiego

Wydawnictwo: Wydawnictwo i Poligrafia Pijarów
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
837269219X
religia

Książka ta nie powstałaby bez pomocy i udziału ludzi szczególnych. Takimi szczególnymi ludzmi byli wszyscy uczestnicy spotkań z o. Peterem - współczesnym charyzmatykiem i ascetą, świadczącym modlitewną posługę uzdrowieniową - podczas Jego wizyty w Polsce w grudniu 2004 r. Warto zapoznać się z tymi opisującymi doznania, emocje, refleksje i przeżycia świadectwami.

źródło opisu: Wydawnictwo i Poligrafia Pijarów 2005

źródło okładki: Wydawnictwo i Poligrafia Pijarów 2005

Krzysztof Baliński | 2016-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2016

Tym razem trafiłem na książkę dotyczącą świadectw spotkań z amerykańskim charyzmatykiem o. Peterem Mary Rookey’em (1916-2014) . Książkę otwiera modlitwa o cud, której codzienne wymawianie o. Rookey gorąca zalecał. Dalej mamy oprócz wstępów, plan wizyty o. Rookeya w Polsce w dn. 10 -21 grudnia 2004 r. Były to miasta; Bydgoszcz, Rzeszów, Warszawa, Kraków, Jasło. O. Rookey przybył na zaproszenie ojców pijarów. Na początku książki mamy również biografię duchownego. O. Peter Mary Rookey jest zakonnikiem, Oblatem Najświętszej Maryi Panny, prowadzi swoją działalność duszpasterska w Chicago, sam siebie nazywa służebnikiem Maryi.

Dalej mamy treść właściwą książki, czyli świadectwa kilkudziesięciu osób. Jak można się domyśleć świadectwa, które znalazły się w tej książce pisali ludzie z tych wyżej wymienionych miast, w których był w 2004 r. o. Rookey, którzy uczestniczyli w modlitwach o uzdrowienie w kościołach, ale także w szpitalach i więzieniach. Mamy tu świadectwa zwyczajnych ludzi,...