Ziemia o ludzkiej twarzy

Wydawnictwo: Promatek Media
6 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
podróże, wschód, reportaż
Shino

Gdy po raz pierwszy czytałem reportaż Artura Zygmuntowicza, popełniłem błąd, który polegał na tym, że (myśląc o komercyjnej stronie przedsięwzięcia) szukałem w nim podobieństw czy naśladownictwa stylu najlepszych polskich podróżników i reporterów. Nic bardziej błędnego, bo tu mamy styl całkowicie odrębny, autorski i świeży. Przy drugim czytaniu co chwila odrywałem się od tekstu, by za wskazówką Autora, w sieci, w książkach czy w prasie szukać kolejnych informacji o światach tu pokazanych. Z trzecim czytaniem było najgorzej. Dlaczego? Bo myślałem tylko o jednym – by się spakować i jechać na spotkanie z bohaterami tej opowieści.
Podsumowując – oddajemy w Państwa ręce książkę, w której znajdziecie wszystko – przygodę i historię, wiedzę i refleksję, wzruszenie i humor, oraz pełnych pasji, przyjaznych, otwartych i pozytywnych ludzi.
Piotr Pogorzelski – Wydawca

źródło opisu: http://www.a-promatek.pl/

Zbigniew_Malinowski | 2018-01-31
Przeczytana: 31 stycznia 2018

Audiobook, czyta Marcin Nowakowski

Bardzo ciekawa sprawa. Pomysł w skrócie: przejechać rowerem przez wschodnią Polskę i przedstawić mieszkających tam ludzi z pasją ale także z energią i zmysłem do jej realizowania. Jeśli się nie mylę to w ciągu dwóch tygodni autor realizował zaplanowane i niezaplanowane spotkania z ciekawymi ludźmi ("ciekawymi ludźmi" bez żadnych śmichów-chichów). Niektóre rozmowy bardzo ciekawe inne może nieco mniej. Czasami zamiast rozmów jest zejście na sprawy bardziej organizacyjne i techniczne, co mnie akurat mniej interesuje. Zwykle też te rozmowy zostawiają u mnie niedosyt, ale to zrozumiałe jeśli uwzględnić zamysł autora: na każdą rozmowę pozostaje kilka godzin, czasem zaledwie jedna czy dwie więc trudno w takim czasie pogłębić rozmowę z każdym człowiekiem.

Faktycznie przedstawieni ludzie są bardzo pozytywni i nastawiają mnie optymistycznie także i do mojego życia. Pewnie podobnych można spotkać wszędzie, jeśli się im poświęci wystarczająco dużo czasu,...

paola | 2018-04-30
Aleksander Bogusz | 2017-05-30