Podatkowa księga przychodów i rozchodów w 2005 roku

Wydawnictwo: Difin
837251500X
biznes, finanse
youstyna

Zdarzeniami gospodarczymi omawianymi w książce są wszystkie przychody i związane z nimi, zarówno bezpośrednio, jak i pośrednio, koszty ich uzyskania. Prawidłowo zaewidencjonowane w podatkowej księdze przychodów i rozchodów zdarzenia gospodarcze stanowią podstawę do ustalenia: dochodu, podstawy opodatkowania, wysokości należnego podatku dochodowego od osób fizycznych związanego z prowadzeniem...

Prawidłowo zaewidencjonowane w podatkowej księdze przychodów i rozchodów zdarzenia gospodarcze stanowią podstawę do ustalenia: dochodu, podstawy opodatkowania, wysokości należnego podatku dochodowego od osób fizycznych związanego z prowadzeniem przez podatnika działalnością gospodarczą.

Zadaniem tej książki jest zatem wskazanie Czytelnikowi sposoby ewidencjonowania w podatkowej księdze przychodów i rozchodów:
1. zakupu towarów handlowych i materiałów do produkcji i do świadczenia usług,
2. sprzedaży towarów handlowych oraz usług,
3. ponoszonych kosztów uzasadnionych celem, jakim jest osiągnięcie przychodów.

Autorzy wskazują Czytelnikowi sposoby ewidencjonowania w podatkowej księdze przychodów i rozchodów zakupu towarów handlowych i materiałów do produkcji i do świadczenia usług, sprzedaży towarów handlowych oraz usług oraz ponoszonych kosztów uzasadnionych celem, jakiem jest osiągnięcie przychodów.

Systematyka omawianych w książce zagadnień celowo odbiega od systematyki przyjętej przez Ministra Finansów w rozporządzeniu w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów, ponieważ zamysłem autorów było systematyczne przedstawienie czynności, które musi wykonać podatnik, aby poprawnie prowadzić podatkową księgę przychodów i rozchodów.
Książka uwzględnia stan prawny na 1 stycznia 2005 roku.

źródło opisu: http://www.ksiegarnia.difin.pl/archiwum/19/podatko...(?)

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!