Wiek XX. Punkty zwrotne w historii ludzkości

Wydawnictwo: Bellona
II XX secolo. Le grandi svolte dell'umanita
historia
Naira

Wiek Einsteina i Hitlera, Beatlesów i Mahatmy Gandhiego, obozów koncentracyjnych i działalności Matki Teresy. Wiek sprzeczności i niepokojów, stulecie dwóch najkrwawszych wojen w dziejach ludzkości i wielkich odkryć w dziedzinie medycyny, pozwalających ratować życie milionom ludzi. Wiek boomu gospodarczego w Europie i Ameryce Północnej i największego głodu w dziejach Afryki. Bogato ilustrowana...

Bogato ilustrowana książka stanowi swoistą kronikę mijającego stulecia. W poszczególnych częściach omówione są odrębne rozdziały w dziejach naszego globu: lata 1890-1914 to epoka końca wielkich imperiów i rewolucji; okres pomiędzy 1914 a 1945 rokiem to trzydziestolecie dwóch wojen światowych; w latach 1946-1972 świat przeżywa okres rozkwitu gospodarczego; ostatnie dekady XX wieku, lata 1973-1999, to epoka kryzysów gospodarczych, społecznych i politycznych, a zarazem okres upadku starego porządku światowego i powstawania nowych państw na mapie Europy w wyniku rozpadu systemu komunistycznego.

źródło opisu: Bellona, 2000

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!