Spotkania z przyrodą. Zwierzęta

MrGwyn

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Ida | 2017-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2017

Dzisiaj przykład, jak dobre książki nie tracą na swojej wartości przez lata.
Niejednokrotnie przewodnik przydaje się podczas rozpoznania ptaków, przy karmniku, na drzewie, czy na krzewie przed oknem.
Zdarza się nam po powrocie ze spaceru, kartkować nasz ulubiony przewodnik, by odnaleźć osobnika widzianego na gałęzi lub w trawie. Do tego motyle, owady, chrząszcze, ryby i inni mieszkańcy naszych łąk, lasów i parków.
Wspaniała pomoc, kompendium fachowej wiedzy, do tego czysta przyjemność i zachęta do obcowania z przyrodą. A kiedy już kilka/kilkanaście/kilkadziesiąt gatunków nauczymy się rozpoznawać, uwierzcie, wielu znajomych może być pod wrażeniem. To wcale nie jest takie oczywiste w naszym dzisiejszym świecie, gdzie nawet nasza rodzima przyroda staje się miejscem egzotycznym i nieznanym, jak dawniej amazońska dżungla...