Niewolnicy Apple'a

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
literatura faktu

Foxconn zatrudnia ponad milion pracowników i pracownic w samych Chinach. Jako największy na świecie podwykonawca, produkuje na zamówienie dla Apple i wielu innych marek świata elektroniki. Pracownicy Foxconn'a są pracującymi w fatalnych warunkach iNiewolnikami (iSlaves), wytwarzającymi nasze narzędzia komunikacji, takie jak iPhony i iPady. W 2010 r. chińskimi fabrykami Foxconn'a wstrząsnęła fala samobójstw pracowników, która przykuła uwagę świata. Zarząd obiecał poprawę warunków pracy i podwyżkę wynagrodzeń, ale od tego czasu sytuacja nie zmieniła się na lepsze. Foxconn przyspieszył przenoszenie fabryk wgłąb Chin, zatrudnia uczących się stażystów w charterze "taniej" siły roboczej, ukrywa wypadki przy pracy i nadal czerpie korzyści z reżimu zarządzania opartego na wojskowej dyscyplinie.

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!