flora i fauna

Kieszonkowy przewodnik z serii "Spotkania z przyrodą" przedstawia bogactwo przyrody, architekturę i historię Poleskiego Parku Narodowego.

źródło opisu: Multico Oficyna Wydawnicza, 2002

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Jarosław Wiśniewski | 2016-04-25

Książka ta jest adresowana do wszystkich czytelników, którzy chcą zapoznać się z Poleskim Parkiem Narodowym. Przewodnik ten na pewno bardzo dobrze opisuje tenże dziki, piękny i niezwykły obszar przyrodniczy naszego kraju.
Książka rozpoczyna się wstępem, który napisany został przez dyrektora Parku Dariusza Piaseckiego. Po wstępie przedstawiona zostaje charakterystyka geograficzna regionu. Kolejna część to zarys historii regionu, gdzie czytelnik dowie się też o historii Poleskiego Parku Narodowego. Następnie opisana została szata roślinna. W tym rozdziale mowa jest między innymi o charakterystyce flory, roślinach chronionych i zbiorowiskach roślinnych oraz znajdziemy też przy okazji kilka informacji o grzybach chronionych. Przedostatnia część tego kieszonkowego przewodnika opisuje świat zwierząt Parku, ostatnia mówi o turystyce. Na końcu, na wewnętrznej części okładki znaleźć możemy mapę Parku.
Książka zawiera wszelkie podstawowe i najważniejsze informacje o Poleskim Parku Narodowym...