Poleski Park Narodowy

Okładka książki Poleski Park Narodowy Arkadiusz Iwaniuk, Wiesław Piotrowski, Andrzej Różycki
Okładka książki Poleski Park Narodowy
Arkadiusz IwaniukWiesław Piotrowski Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza MULTICO Seria: Spotkania z przyrodą flora i fauna
flora i fauna
Spotkania z przyrodą
Oficyna Wydawnicza MULTICO
2002-01-01
2002-01-01

Książka ta jest adresowana do wszystkich czytelników, którzy chcą zapoznać się z Poleskim Parkiem Narodowym. Przewodnik ten na pewno bardzo dobrze opisuje tenże dziki, piękny i niezwykły obszar przyrodniczy naszego kraju.
Książka rozpoczyna się wstępem, który napisany został przez dyrektora Parku Dariusza Piaseckiego. Po wstępie przedstawiona zostaje charakterystyka geograficzna regionu. Kolejna część to zarys historii regionu, gdzie czytelnik dowie się też o historii Poleskiego Parku Narodowego. Następnie opisana została szata roślinna. W tym rozdziale mowa jest między innymi o charakterystyce flory, roślinach chronionych i zbiorowiskach roślinnych oraz znajdziemy też przy okazji kilka informacji o grzybach chronionych. Przedostatnia część tego kieszonkowego przewodnika opisuje świat zwierząt Parku, ostatnia mówi o turystyce. Na końcu, na wewnętrznej części okładki znaleźć możemy mapę Parku.
Książka zawiera wszelkie podstawowe i najważniejsze informacje o Poleskim Parku Narodowym i jego najbliższych okolicach. Jest też bogato ilustrowana oraz przystępnym językiem i ciekawie napisana. Kolejny przewodnik z serii "Spotkania z przyrodą" zasługujący na uwagę, godny polecenia i otrzymujący ode mnie bardzo dobrą ocenę.

Dodaj cytat z książki Poleski Park Narodowy