religia
Snoopy

Trzech biskupów różnych wyznań – pierwsza taka rozmowa w historii! Luteranin, prawosławny i rzymski katolik w szczerym dialogu o polskim chrześcijaństwie wczoraj i dziś. Na takie spotkanie długo czekaliśmy. Jubileusz 1050-lecia chrześcijaństwa na ziemiach polskich jest świętem wszystkich ochrzczonych, nie tylko katolików. Choć chrześcijanie są podzieleni, Chrystus jest jeden. Bp Grzegorz Ryś...

Trzech biskupów różnych wyznań – pierwsza taka rozmowa w historii!

Na takie spotkanie długo czekaliśmy. Jubileusz 1050-lecia chrześcijaństwa na ziemiach polskich jest świętem wszystkich ochrzczonych, nie tylko katolików. Choć chrześcijanie są podzieleni, Chrystus jest jeden. Bp Grzegorz Ryś zaprasza więc swoich braci w biskupstwie, by wspólnie zastanowić się nad łączącymi nas pytaniami: Jakie jest miejsce religii w nowej rzeczywistości? Czy Polska jest dziś krajem chrześcijańskim? Czy jedność jest możliwa? Na czym polega rewolucyjna moc Ewangelii?
Kościół jest dużo bardziej różnorodny, niż myślisz. Ta książka pozwoli Ci to dostrzec. Rozmowa – jak zawsze – okazuje się kluczem do zrozumienia.

źródło opisu: znak.com.pl

źródło okładki: znak.com.pl

Derufin | 2016-10-03
Przeczytana: 27 września 2016

To książka wyjątkowa - przyjacielska rozmowa przedstawicieli trzech chrześcijańskich wyznań. Z przyczyn osobistych dla mnie najważniejsze były kwestie dotyczące małżeństw mieszanych, ale i w ogóle ekumenizmu. Masa tu zresztą ciekawych wątków i refleksji dla każdego. A wniosek może najmniej zaskakujący - widać, że prawosławie jest najbardziej "konserwatywne", rzymski katolicyzm - taki trochę pomiędzy "konserwą" a pragnieniem zbliżania się do współczesności, zaś protestantyzm - wbrew wszystkiemu nadal goni za "nowoczesnością".

elendil | 2018-01-26
Na półkach: 2018, Ebook, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 25 stycznia 2018

Książka, która pokazuje, że można rozmawiać w świecie, gdzie większość skacze sobie do gardeł. Pozycja dla wszystkich, którzy chcą poznać kościoły, które istnieją na polskich ziem od setek lat i wpłynęły na sposób myślenia na ich obywateli.

Justyna | 2017-09-17
Mateusz | 2017-08-07