Miłość i Wdzięczność

7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
duchowość, medytacja
religia
Ramon

o duchowych sekretach spełnionego życia Oto specjalny zbiór kluczowych tekstów autorstwa Joela S. Goldsmitha o naturze, znaczeniu i możliwościach Miłości. Książka w sposób zwięzły i bezpośredni dostarcza mam spojrzenia na takie kwestie jak miłość i kochanie po ludzku, miłość uniwersalna, miłość Boska oraz odwieczne wyzwanie, aby wykroczyć poza świat materialny. Idee i myśli Goldsmitha...

o duchowych sekretach spełnionego życia

Oto specjalny zbiór kluczowych tekstów autorstwa Joela S. Goldsmitha o naturze, znaczeniu i możliwościach Miłości. Książka w sposób zwięzły i bezpośredni dostarcza mam spojrzenia na takie kwestie jak miłość i kochanie po ludzku, miłość uniwersalna, miłość Boska oraz odwieczne wyzwanie, aby wykroczyć poza świat materialny. Idee i myśli Goldsmitha zawarte na tych stronicach prosto lecz dogłębnie prezentują moc miłości , która jest mam przypisana, aby przemienić siebie, swoje doświadczenia życiowe i ostatecznie świat. Autor zachęca nas, abyśmy widzieli miłość jako dar , który już otrzymaliśmy; dar, który przejawia się w samym centrum naszego życia. Pokazuje nam, w jaki sposób miłość staje się uniwersalnym środkiem, przez który dochodzimy do rozpoznania czystej Światłości w każdej osobie i w każdej sytuacji.

Goldsmith akcentuje specjalne cechy miłości, które mogą dostarczyć rozwiązania dla wielu problemów materialnych. Jednakże, ta książka jest ważna dla każdego. Czy dana komuś w darze, czy do własnego czytania w momentach stresu, załamania lub zwątpienia, dla doświadczenia radości z poszerzania swojego rozumienia tego najważniejszego tematu. Jest pewne, że jej lektura wzbogaci duchowe życie każdego, kto po nią sięgnie.

źródło opisu: http://www.biblioteka-nz.pl

źródło okładki: http://www.biblioteka-nz.pl

Ramon | 2016-03-20
Przeczytana: 20 marca 2016

Będę trochę surowy w ocenie, ponieważ jestem wielkim fanem autora. Książka dodatkowo rozbudziła moje oczekiwania tytułem. Zamówiłem w ciemno. Ale moim zdaniem jest to pozycja poniżej najwspanialszych dzieł Goldsmitha: Praktykowanie Obecności i Sztuka Duchowego Uzdrawiania. Chociaż niektóre rozdziały tutaj są na poziomie tamtych arcydzieł :)

Jako właściciel praw autorskich widnieje jego żona, z datą około dziesięć lat po jego śmierci. Skąd się wzięła ta książka? Czy to kompilacja jakichś tekstów Goldsmitha, jego przemów? Może tak. Czuję, że czegoś mi tutaj brakuje, jakiejś wewnętrznej spójności, mocy (przynajmniej w większości rozdziałów).

Jeśli pragniesz miłości i wdzięczności, przeczytaj przede wszystkim Praktykowanie Obecności lub Sztukę Duchowego Uzdrawiania :)