Rekolekcje kontemplatywne

Tłumaczenie: Jacek Bolewski SJ
Wydawnictwo: WAM
Kontemplative Exerzitien : eine Einführung in die kontemplative Lebenshaltung und in das Jesusgebet
978-83-7318-989-8
religia
Szczepan

Rekolekcje kontemplatywne to dzieło życia Franza Jalicsa, jezuity, który wielokrotnie prowadził rekolekcje ignacjańskie według opisanej przez siebie metody. Książkę, tłumaczoną dotąd na wiele języków, w tym na chiński, na język polski przełożył ojciec Jacek Bolewski, który sam niegdyś odbył rekolekcje pod kierunkiem Autora. Według jego opinii książka ta to najlepsze opracowanie na temat modlitwy i jej wpływu na życie ludzkie. Nie tyle jest to książka o rekolekcjach, ile same rekolekcje, nauka postawy kontemplacyjnej w życiu codziennym, modlitwy imienia Jezus, prostej drogi do Boga.

źródło opisu: http://katalog.wydawnictwowam.pl/?Id=2041&Page=opis

źródło okładki: http://katalog.wydawnictwowam.pl/?Page=okladka&Id=45277