Wyzwanie czytelnicze LC

Ciocia Jadzia w Rio

Cykl: Ciocia Jadzia (tom 5)
Wydawnictwo: Media Rodzina
filipinka

Kto zna ciocię Jadzię choć trochę, ten wie, że nie ma dla niej rzeczy niemożliwych! Zwłaszcza kiedy sytuacja jest trudna i wszyscy tracą głowę. Ciocia Jadzia wraz rodziną wybrała się do Rio de Janeiro, do Brazylii, w czasie gdy odbywała się tam olimpiada. Ale ciocia Jadzia miała też inny cel podróży. W Brazylii czekał na nią wujek Zenek, jej narzeczony… To już piąta książka o przygodach...

To już piąta książka o przygodach cioci Jadzi i jej bratanicy. Jeszcze bardziej zwariowana od poprzednich!

Książka przeznaczona jest dla starszych przedszkolaków (5+), ale czytający ją dziecku dorosły też nie będzie się nudzić.

źródło opisu: https://mediarodzina.pl/prod/1290/Ciocia-Jadzia-w-Rio

źródło okładki: https://mediarodzina.pl/prod/1290/Ciocia-Jadzia-w-Rio

Ida | 2016-10-20
Przeczytana: 20 października 2016

No i cóż tu napisać :) Ciocia Jadzia jest rzeczywiście super ciocią!
Radosna, pomysłowa, zadowolona z życia i jakaś taka na luzie. Jeśli ma zmartwienie, to chwilę pomyśli, ale nie poddaje się i gna do przodu - wzór do naśladowania w dzisiejszych czasach.
Każdy chciałby mieć i taką ciocię i rodzinkę, jak bohaterka/narratorka tej opowieści (nie doszukałyśmy się jej imienia niestety).
Trochę zbędne jest przedstawianie cioci i jej zalet, na początku każdego rozdziału, ale można omijać i skupić się na treści, która wciąga po kilku przeczytanych kartkach.
Ciocia Jadzia jest tytułowa, ale nie gra cały czas pierwszych skrzypiec. Po Rio chodzimy z tatą, mamą, ciocią Pelagią, towarzyszy nam też nowo poznany Brazylijczyk Paiol. Wujek Zenek, niestety głównie w pracy, przy olimpiadzie, którą oczywiście również zaliczamy, jako atrakcję.
Wiemy już, co jada się w Brazylii, co się tańczy, co zwiedza i w ogóle, czego się spodziewać po wakacjach w Rio.
Przy tych wszystkich wiadomościach,...

ilo99 | 2017-03-02
Na półkach: Przeczytane, Polecane

Bardzo lubię książki o cioci Jadzi. Tak się dobrze składa, że moje dziecko też. Urzeka mnie w sprytny sposób podana wiedza, a córce podobają się niezwykłe przygody głównych bohaterek. A najważniejsze jest ich podejście do życia. Nie załamują się przykrościami i trudnościami, odważnie podejmują działania, nawet gdy jest to wystąpienie na własnym ślubie w sukni z firanki i białych tenisówkach, czy też zatańczenie capoeiry na ulicach Rio. Przypuszczam, że niejedno dziecko chciałoby mieć taką ciocię Jadzię, która wspierałaby je w robieniu rzeczy nietypowych, ale czy to koniecznie oznacza, że głupich i niepotrzebnych? Polecam.

filipinka | 2016-04-24
Przeczytana: 24 kwietnia 2016