Przewodnik po meandrach wiedzy. Mini kompedium

Wydawnictwo: Tekop
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Przewodnik po meandrach wiedzy. Mini kompedium
popularnonaukowa

Książka zawiera podstawowe informacje o astronomii, mitologii, pierwiastkach, kamieniach szlachetnych, matematyce, żeglowaniu, wynalazkach i starej broni.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Jarosław Wiśniewski | 2016-03-08

Z pewnym sentymentem wspominam tę książkę i piszę opinię o niej. Książkę tę kartkowałem wielokrotnie, bardzo ją w młodości lubiłem i przyczyniła się do mojego bliższego zainteresowania się nauką i światem ludzkiej wiedzy. Dziś, po latach uważam nadal, że to bardzo dobra książka.
Czytelnik znajdzie w niej podstawowe, najważniejsze informacje z następujących obszarów tematycznych i dziedzin: astronomia, mitologia, pierwiastki chemiczne, kamienie szlachetne, matematyka, żeglowanie, wynalazki, stara broń. Dodatkowo książka zawiera wiele sentencji, aforyzmów i powiedzeń, które znaleźć można na początku każdej części i na górze każdej strony. Choć niektóre informacje w tej książce są już nieaktualne lub przestarzałe nadal znajdziemy tu wiele ciekawostek, dobrze wybranych i dobranych faktów oraz całkiem sporą porcję zacnie wyłożonej wiedzy.
Do tej książki czasami wracam i ponownie do niej zaglądam. Przez lata często mi pomogła, zainspirowała mnie lub wyjaśniła wiele kwestii. Ciekawe...