Kim pan jest, mistrzu? Toruński czworobok pedagogiczny

Wydawnictwo: Impuls
poradniki

Wiosną 2014 roku zwróciłam się z prośbą o udzielenie wywiadów do czterech toruńskich profesorów: Zbigniewa Kwiecińskiego, Ryszarda Borowicza, Andrzeja Wojciechowskiego i Aleksandra Nalaskowskiego. Operując językiem metodologii badań pedagogicznych, należy stwierdzić, że dobór próby był celowy. Earl Babbie uważa, że […] badacze empiryczni są często szczególnie zainteresowani badaniem...

Earl Babbie uważa, że […] badacze empiryczni są często szczególnie zainteresowani badaniem przypadków odbiegających od normy – takich, które nie pasują do ściśle określonych wzorców postaw czy zachowań – aby lepiej zrozumieć te bardziej regularne wzorce. […] Dobór przypadków odbiegających od normy też jest przykładem próby celowej.

Moim zdaniem wybrani przeze mnie bohaterowie spełniają ten warunek. Profesorowie „nie pasują do ściśle określonych wzorców postaw czy zachowań”. Wychodzą poza poprawnościowy akademicki banał, ponieważ nie chcą zmieniać tylko uczelnianych statystyk, ale chcą zmieniać ludzi. Mnie w każdym razie zmienili. Jestem pewna, że gdyby zostali premierami, ministrami, celebrytami, i kim tam jeszcze można…, nadal byłabym z nich dumna.

Prawdopodobnie wy też.

źródło opisu: http://impulsoficyna.com.pl/nowosci/kim-pan-jest-mistrzu,1764.html

źródło okładki: http://impulsoficyna.com.pl/okladki/big/978-83-7850-951-6.jpg?v=0

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!