Kreatywność. Jak ją rozwijać w sobie i w organizacji?

Wydawnictwo: EdisonTeam.pl
biznes, finanse
Marcin

„Kolejna i znów świetnie napisana książka Marka Stączka. Tym razem autor ‚wziął na warsztat’ jeden z procesów umysłowych szczególnie wyróżniających ludzi w całym świecie przyrody, a jednocześnie niezwykle skomplikowany – kreatywność. Stączek nie tylko przystępnie tłumaczy, co współczesna psychologia o nim wie, ale pokazuje, jak go rozwijać. Ten praktyczny aspekt książki będzie niezwykle cenny dla każdej osoby, dla której twórcze myślenie jest podstawą aktywności zawodowej. A może nie tylko… Bo bez kreatywności trudno wyobrazić sobie satysfakcjonujące życie, nie tylko to profesjonalne.” - Marcin Rotkiewicz, „Polityka”

Marek Stączek w sposób konkretny i uporządkowany pokazuje metody, dzięki którym organizacja może przejść, od stadium rozwojowego ‚pomysłowego Dobromira’ do etapu, w którym mikro-- i makro-- innowacje spowodują skok wartości firmy. Autor ‚Kreatywności’ podaje managerom i pracownikom konkretne narzędzia, dzięki którym kreatywność przestanie być świętem, a stanie się codziennością. Pokazuje, jak ważna jest rola środowiska sprzyjającego innowacjom, jak bardzo opłacalne jest stworzenie i rozwijanie takiego klimatu pracy." - Monika Lech, Dyrektor Pionu Informacje, Grupa Onet.pl S.A.

źródło opisu: edisonteam.pl

źródło okładki: edisonteam.pl

Majonia | 2017-06-20
Przeczytana: 18 czerwca 2017

Ciekawie o ludziach i ich dziełach. Autor porusza różne aspekty ludzkiej kreatywność. zdecydowanie polecam

Marcin | 2016-03-14
Przeczytana: 14 marca 2016

Marek Stączek ma ciężkie pióro, sili się na erudycję, ale książka stylem przypomina szkolne wypracowanie. Niemniej znaleźć można w niej spory zapas technik na szukanie i szlifowanie dobrych pomysłów.