Myśli na każdy dzień

Wydawnictwo: Święty Wojciech
religia
Konwalia

Święty Josemaría Escrivá (1902-1975) - założyciel Opus Dei, ruchu, który wśród osób z różnych warstw społecznych krzewi ideał dążenia do świętości i apostolstwa poprzez uświęcanie pracy i codziennych obowiązków. Ojciec Święty Jan Paweł II w swej homilii na kanonizację nazwał Escrivę mistrzem modlitwy" i świętym spraw codziennych". Myśli na każdy dzień to wybór fragmentów z trzech...

Myśli na każdy dzień to wybór fragmentów z trzech najważniejszych książek ascetycznych Escrivy: Drogi, Bruzdy i Kuźni, cieszących się wielką popularnością, również w Polsce, i już dziś zaliczanych do klasyki duchowości. Niech będą one zaproszeniem do odkrywania świętości dnia powszedniego i pomocą w duchowej formacji.

źródło opisu: własne

źródło okładki: Wydawnictwo św. Wojciecha

książek: 1995
Konwalia | 2016-02-16
Przeczytana: 31 grudnia 2018

Rewelacyjna - uwielbiam czytać codziennie po jednym fragmenciku przypisanym do konkretnego dnia (należy przemyśleć i rozważyć). Każdy na osobnej stronie i dlatego jest jeszcze miejsce na własne notatki. Już trzeci rok jesteśmy razem ze świętym, który uczy mnie świętości dnia codziennego