The Wicked + The Divine 03: Commercial Suicide

Okładka książki The Wicked + The Divine 03: Commercial Suicide Kieron Gillen, Jamie McKelvie
Okładka książki The Wicked + The Divine 03: Commercial Suicide
Kieron GillenJamie McKelvie Wydawnictwo: Image Comics Cykl: The Wicked + The Divine (tom 3) komiksy
200 str. 3 godz. 20 min.
Kategoria:
komiksy
Cykl:
The Wicked + The Divine (tom 3)
Wydawnictwo:
Image Comics
Data wydania:
2016-02-09
Data 1. wydania:
2016-02-09
Liczba stron:
200
Czas czytania
3 godz. 20 min.
Język:
angielski
ISBN:
1632156318
Tagi:
image komiks
Średnia ocen

6,3 6,3 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Raz i na zawsze, tom 5: Jałowa ziemia Kieron Gillen, Dan Mora
Ocena 6,8
Raz i na zawsz... Kieron Gillen, Dan ...
Okładka książki Raz i na zawsze, tom 4: Monarchie w Wielkiej Brytanii Kieron Gillen, Dan Mora
Ocena 7,8
Raz i na zawsz... Kieron Gillen, Dan ...
Okładka książki Raz i na zawsze, tom 3: Sroczy sejmik Tamra Bonvillain, Kieron Gillen, Dan Mora
Ocena 7,2
Raz i na zawsz... Tamra Bonvillain, K...
Okładka książki Die, tom 4: Przenikanie Kieron Gillen, Stephanie Hans
Ocena 6,6
Die, tom 4: Pr... Kieron Gillen, Step...

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Bloodshot Odrodzenie Tom 1: Kolorado Raúl Allén, Jeff Lemire, Mico Suayan
Ocena 7,3
Bloodshot Odro... Raúl Allén, Jeff Le...
Okładka książki Vision Tom King, Michael Walsh, Gabriel Hernandez Walta
Ocena 8,0
Vision Tom King, Michael W...
Okładka książki Doktor Star i Królestwo Straconej Przyszłości Max Fiumara, Jeff Lemire
Ocena 7,5
Doktor Star i ... Max Fiumara, Jeff L...
Okładka książki Deadly Class, tom 1: Reagan Youth Wes Craig, Rick Remender
Ocena 7,4
Deadly Class, ... Wes Craig, Rick Rem...
Okładka książki Deadly Class, tom 2: Dzieci czarnej dziury Wes Craig, Rick Remender
Ocena 7,8
Deadly Class, ... Wes Craig, Rick Rem...
Okładka książki Era Kwantowa Jeff Lemire, Wilfredo Torres
Ocena 6,3
Era Kwantowa Jeff Lemire, Wilfre...

Oceny

Średnia ocen
6,3 / 10
8 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
1422
196

Na półkach: , , , ,

Te zmiany stylu! Dostałam oczopląsu. :|

Do tej pory było ciekawie i intrygująco. W tym tomie za to jest nudno i irytująco.
Nudno - bo niewiele się dzieje i niewiele w zasadzie wyjaśnia.
Irytująco - bo historia skacze po bogach jak leci a i każda sekwencja jest rysowana przez innego rysownika. Do tego stopnia te style się różnią, że czasem miałam problem z rozpoznaniem na pierwszy rzut oka kto jest kim. A mając kilkunastu głównych bohaterów to już wystarczająco skomplikowana sytuacja bez takich utrudnień.

Po poprzedniej, bardzo dobrej i dynamicznej części nastawiłam się na o wiele, WIELE więcej.

Te zmiany stylu! Dostałam oczopląsu. :|

Do tej pory było ciekawie i intrygująco. W tym tomie za to jest nudno i irytująco.
Nudno - bo niewiele się dzieje i niewiele w zasadzie wyjaśnia.
Irytująco - bo historia skacze po bogach jak leci a i każda sekwencja jest rysowana przez innego rysownika. Do tego stopnia te style się różnią, że czasem miałam problem z rozpoznaniem na...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1270
1001

Na półkach: ,

Pisana przez Kierona Gillena i rysowana przez Jamiego McKelviego seria była do tej pory co najmniej intrygująca. Jej dwie pierwsze odsłony miały potencjał, by jasno zaświecić na popkulturowym firmamencie, przynosząc coś stosunkowo świeżego (a przynajmniej niewykorzystywanego niezliczoną ilość razy). Podtrzymanie tej całkiem niezłej formy było wyzwaniem dla twórców na trzeci tom. Próba okazała się zbyt trudna – „Komercyjne samobójstwo” jest bowiem na tę chwilę zdecydowanie najsłabszą częścią „The Wicked + The Divine”.

Po wydarzeniach zaprezentowanych w „Fandemonium” przyszedł czas na złapanie oddechu i poznanie nieco większej ilości szczegółów na temat członków Panteonu. Tym samym centralnymi postaciami stają się bogowie, a czytelnicy mają okazję poznać motywacje Odyna, Sachmet, Morrigan i innych. Kto stoi za zabójstwem Lucyfera? To pytanie wymaga nie tylko szybkiej odpowiedzi, ale także zastanowienia się nad kwestią komu można zaufać i czy taka osoba w ogóle istnieje.

W trzecim tomie „The Wicked + The Divine” autor stara się nieco zmienić dotychczasową formułę i w kolejnych rozdziałach koncentruje się raczej na poszczególnych bóstwach. W paru przypadkach otrzymujemy próbę nieco głębszej charakterystyki tych postaci, co miało zostać osiągnięte na przykład poprzez zaprezentowanie nam początków obecnych wcieleń członków Panteonu. Czy zabieg okazał się udany? Niestety niespecjalnie. Pobudki kolejnych bogów wydają się dość wydumane – ich motywacja nie jest szczególnie przekonująca, a rozterki, jakie przeżywają, przywodzą na myśl jakąś nadprzyrodzoną wersję „Mody na sukces”. Liczy się duma, pozycja i nieskrępowana niczym zabawa. O tym wszystkim wiedzieliśmy jednak już wcześniej, powtarzanie tych informacji w kolejnym tomie z rzędu jest bezcelowe.

Zarówno „Faustowska zagrywka” jak i „Fandemonium” opierały się w znacznej mierze na bohaterach i interesujących założeniach świata przedstawionego. W tym pierwszym za konia pociągowego robiła Lucyfer (tak, podobnie jak Kopernik, ona też była kobietą),w drugim zaś Laura – młoda dziewczyna, za wszelką cenę pragnąca dołączyć do Panteonu. I choć postać nastolatki była niekiedy boleśnie irytująca, to spełniała swoją rolę jako główna bohaterka. Z kolei rozbicie „Komercyjnego samobójstwa” na rozdziały poświęcone bogom przyniosło więcej szkody niż pożytku, a to głównie z tego względu, że pozbawiło fabułę postaci centralnej, spajającej wszystko w całość. W moim odczuciu opowieść za bardzo rozjechała się tu po kątach, nie trzymając się żadnego głównego motywu.

Pisząc recenzję jednego z poprzednich tomów serii, użyłem porównania do „Amerykańskich bogów”. I chociaż ogólny klimat wciąż ma wiele punktów stycznych z interesującą powieścią Gaimana, jakościowo są to obecnie dwie różne rzeczy, a porównanie nie wypada niestety na korzyść „The Wicked + The Divine”. Parokrotnie podczas lektury można odnieść wrażenie, że poziom skomplikowania dylematów kolejnych bohaterów bardziej pasuje do teenagerskich seriali ze stajni CW niż komiksu dotyczącego kwestii nadprzyrodzonych, ale aspirującego do bycia czymś więcej aniżeli tylko rozrywką na raz.

Na kartach omawianego tomu zmieniła się nieco formuła pracy nad ilustracjami. Nie odpowiada za nie jeden artysta, ale kilku. Każdy rysował inny zeszyt, co nadało całości różnorodności. Zabieg nie należy do moich ulubionych, ale jest całkowicie zrozumiały i tym razem mogę go zaakceptować, a to z tego względu, że każdy rozdział poświęcono innemu bóstwu i w związku z tym odmienne style graficzne dobrze oddają różnice ich charakterów. Mnie do gustu najbardziej przypadły prace Stephanie Hans, która operuje w dość realistycznej konwencji, co wydaje się pasować do oderwanej od realizmu fabuły.

Wydaje się, że lepiej by się stało, gdyby „The Wicked + The Divine” wydawano jako miniserię, a nie regularny cykl. Takie jest moje stanowisko po lekturze trzeciej odsłony komiksu Gillena i (tutaj akurat w znacznej mierze nieobecnego) McKelviego. Temat być może jest ciekawy, ale zaczyna powoli być prezentowany w zbyt rozmyty i nieco telenowelowy sposób, co z pewnością mu nie służy. Nie skreślam jeszcze tego tytułu z mojej komiksowej readlisty (jeden nieudany tom to za mało, by zdecydować się na taki krok),ale nie ukrywam, że liczę na natychmiastową poprawę jakości wraz z kolejnym tomem. Bo jeśli takowa nie nastąpi szybko, to istnieje duże ryzyko dalszego rozwodnienia prezentowanych treści.


Recenzja do przeczytania także na moim blogu - https://zlapany.blogspot.com/2019/06/the-wicked-divine-tom-3-komercyjne.html
oraz na łamach serwisu Szortal - http://szortal.com/node/16257

Pisana przez Kierona Gillena i rysowana przez Jamiego McKelviego seria była do tej pory co najmniej intrygująca. Jej dwie pierwsze odsłony miały potencjał, by jasno zaświecić na popkulturowym firmamencie, przynosząc coś stosunkowo świeżego (a przynajmniej niewykorzystywanego niezliczoną ilość razy). Podtrzymanie tej całkiem niezłej formy było wyzwaniem dla twórców na trzeci...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    32
  • Posiadam
    8
  • Komiksy
    7
  • Chcę przeczytać
    2
  • 2016
    1
  • Fantasy
    1
  • 3 - Komiks / Manga / Manhwa
    1
  • Mangi/manhwy/komiksy
    1
  • Wszystkie - Komiksy
    1
  • 2021
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki The Wicked + The Divine 03: Commercial Suicide


Podobne książki

Okładka książki Siostry Niezapominajki: 4. Kozica i kometa Alessandro Barbucci, Giovanni Di Gregorio
Ocena 8,0
Siostry Niezap... Alessandro Barbucci...
Okładka książki Green Lantern: Szmaragdowy Zmierzch Darryl Banks, Fred Haynes, Ron Marz, Bill Willingham
Ocena 7,0
Green Lantern:... Darryl Banks, Fred ...
Okładka książki Pan Borsuk i pani Lisica. Talizman Brigitte Luciani, Eve Tharlet
Ocena 10,0
Pan Borsuk i p... Brigitte Luciani, E...
Okładka książki Thorgal Saga: Wendigo. Tom 02 Fred Duval, Corentin Rouge
Ocena 7,0
Thorgal Saga: ... Fred Duval, Corenti...

Przeczytaj także