Więźniarski szpital w KL Auschwitz

Wydawnictwo: Państwowe Muzeum Oświęcim-Brzezinka
historia
Gibon

Władysław Fejkiel był lekarzem, profesorem Akademii Medycznej w Krakowie, więźniem KL Auschwitz nr 5647. Jego książka jest próbą rekonstrukcji historii Krankenbau - więźniarskiego szpitala w KL Auschwitz I. Autor opisuje powstanie, funkcjonowanie i cele istnienia szpitala dla więźniów, w którym jako więzień był zatrudniony. Ujawnia właściwe przeznaczenie szpitala: stosowanie różnych środków masowego zabijania chorych, dokonywanie zbrodniczych eksperymentów.

Johnson | 2018-06-29

Kawałek ciężkiej lektury. Ale jestem zdania, że relacje "naoczne" przemysłowego okrucieństwa jakim były niemieckie obozy koncentracyjne są lepsze niż niejeden podręcznik. Do przeczytania.