Biała śmierć

Wydawnictwo: Goneta.net
isabelle142

Opowiadanie obyczajowe traktujące o problemie uzależnienia od używek wśród młodzieży. Siedemnastolatka, Jessica, sięgnęła po narkotyki w chwili zwątpienia i poczucia braku akceptacji oraz w obliczu bezwartościowego i przegranego według niej jej życia. Jej słabi psychicznie rodzice nie potrafili poradzić sobie ze swoimi problemami — matka narkomanka, zaćpała się na śmierć, a ojciec pijak w akcie rozpaczy po jej śmierci, zapił się. Przy wzorcach jej rodziców nastolatka miała od zawsze mocne postanowienie nie sięgać nigdy w życiu po używki. Ciężko jednak jej było tego nie zrobić, zwłaszcza że wszystko miała w zasięgu ręki. Na szczęście na swojej drodze spotkała przyjaciela domu, Ethana, który swoją niezłomną postawą zawsze twardo podtrzymującego Jessicę w jej wartości i swoim przywiązaniu do niej dawał jej poczucie bezpieczeństwa, do którego zawsze wracała. Jej walka z nałogiem najeżona jest jej własnymi dylematami, jakie zwykle dopadają narkomanów, z którymi nie mogą sobie poradzić słabi i które ponownie pchają ich w objęcia narkotycznych odlotów. Na jej drodze też nieustannie spotyka innych wykorzystujących używki do różnych celów. Jessica czuje się opuszczona i bezwartościowa. Na szczęście pojawiają się też przyjaciele, podnoszący ją na duchu i trwający przy niej mimo jej upadków. Jej człowieczeństwo przebija się przez ten narkotyczny trans, gdy potyka się o śmierć innych oraz gdy zakochuje się.

Książka ogromnie wciągająca, doskonale odzwierciedlająca nastroje nastolatków i ich walkę z przeciwnościami losu. Czy wygraną? Jest tu też miłość i przywiązanie oraz przyjaźń ponad wszystko.

źródło opisu: oficjalna strona www wydawcy

źródło okładki: oficjalna strona www wydawcy

Tinaxoo | 2018-08-05
Sekundnik | 2018-01-28