10 opowieści o bajecznej treści.

Seria: Moje ulubione bajki
Wydawnictwo: Siedmioróg

Dziesięć, a może nawet więcej niż dziesięć opowieści, a każda – ciekawa, urocza i opatrzona przesłaniem moralnym! Wśród nich historia szlachetnej dziewczynki o przezwisku Zielony Kapelusz, która odważyła się sprzeciwić czarownicom, o Panu Słowiku – wirtuozie mierzącym się z problemem harmonii w muzyce, o wężu, który został kolarzem i prawie wygrał wyścig Tour de Pologne, o wyprawie w poszukiwaniu skarbów i o pszczelo-mrówczej wojnie, a także o komicznych Chochlikach-Farbnikach, o bałwanie handlującym z zającem marchewką, o podróży do Pana Księżyca, w której wyjaśnia się tajemnica spełnionych życzeń, o księciu Władimirze i zbuntowanych wilkach, o lekkomyślnym źrebaczku Maczku, no i o… Psyt! O tym jeszcze na razie nie wolno mówić, bo to niespodzianka.

źródło opisu: http://siedmiorog.pl/10-opowiesci-o-bajecznej-tres...(?)

źródło okładki: http://siedmiorog.pl/

Ida | 2017-05-25
Przeczytana: 25 maja 2017

MaleWielkieKsiazki.blogspot.com
Dziesięć (a tak naprawdę jedenaście ;)) różnych opowieści. Bajeczne w większości, ale jest i taka, która opowiada o spacerze przedszkolaków do parku.
Znajdziemy historię o wojnie mrówek z pszczołami, o wężu, który chciał zostać kolarzem i spełnił swoje marzenie w niesamowity sposób, o Chochlikach-Farbnikach, które potrafią odnowić księżyc.
Poznajemy również szkołę muzyczną, prowadzoną przez pana Słowika, gdzie śpiewu uczą się różne zwierzęta.
Kolorowe, dźwiękonaśladowcze wyrazy, wyróżniające się w tekście, to nie lada gratka dla małych czytelników. Można przez chwilę pośpiewać, jak sowa, słoń, żaba, lew, a nawet krokodyl!
Tych kolorowych zdań znajdziemy w tekście bardzo dużo. Zaznaczono bowiem te fragmenty,które miały zwrócić naszą uwagę. Na przykład wypowiedź księżyca:

- Nie, tego proszę mi nie robić! Proszę to zamalować!- wzburzył się Księżyc. - Nie zniosę ornamentów na twarzy! Jestem facetem, nie dziewczyną! Nie, nie i jeszcze raz nie!

To...