Sunstone 1

Sunstone
romans, BDSM, komedia, dramat
komiksy
Katsu

Potrzeby Lisy zawsze były... wyjątkowe. Pragnęła zostać skrępowana, lecz tak, by nic jej nie krępowało, i może dlatego czuła, że w jej życiu erotycznym czegoś brakuje... do czasu, aż poznała Ally - przeciętną kobietę z dobrą pracą, wielkim domem, dzieciństwem bez traum i... niepohamowaną żądzą dominacji w sypialni.

Oto Sunstone, niebanalna, niepowtarzalna historia erotyczna.

źródło opisu: Waneko, 2015

źródło okładki: http://waneko.com.pl

Kubencjusz_Ziegler | 2018-10-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiks
Przeczytana: 01 listopada 2017

Czytane w oryginale.

Sunstone to opowieść o dwóch młodych kobietach Ally, dominującej i Lisie, uległej.

Historia toczy się wokół ich początkującej przygody ze światem BDSM.

Ciekawa historia, chociaż czasem trochę ciężko się czyta. Czuć w atmosferze tego komiksu szczyptę mentalności Wschodniej Europy, co też potwierdza pochodzenie autora.

Rysunki są piękne i miłe dla oka. Dopracowane w każdym calu, aby detale były dobrze widoczne.

Jednak cała ta otoczka wokół BDSM jest jakaś jałowa. Nie wiem jak to nazwać. Ally i Lisa są zbyt idealne w tym co robią, wieje to taką sztucznością. Tak jak z profesjonalnych filmów pornograficznych, gdzie widz zdaje sobie sprawę, że realność tak nie działa. Tutaj jest podobne uczucie.

Brakuje mi także takiej "soczystości" we wspólnych erotycznych zabawach naszych dwóch bohaterek. Są elementy gry wstępnej, jest i sam akt seksualny i to rozluźnienie atmosfery po osiągnięciu spełnienia, ale brakuje samego orgazmu. Wygląda to tak jakby autor bał,...

Hinoto | 2016-10-07
Przeczytana: lipiec 2016

Tematyka BDSM nie jest mi szczególnie bliska, ale nie mogłam przegapić komiksu po polsku jednego z moich ulubionych rysowników, na którego natrafiłam dzięki Witchblade. Nie jestem fanką komputerowo rysowanych komiksów, ale Panu Sejicowi wychodzi to znakomicie, naprawdę, podziwiam jego niekiedy zbyt dokładną kreskę i szczegóły. Bardzo dobrze razie sobie z mimiką, jego kreska to dla mnie połączenie zachodniego i wschodniego komiksu i jest to miks bardzo udany.
Główne bohaterki są bardzo sympatyczne, ich perypetie zabawne i urocze(tak jak napisał jeden z recenzentów i w pełni się z nim zgadzam:) Największą ciekawość wzbudziły postacie drugoplanowe, mam nadzieję, że będzie o nich nieco więcej w kolejnych tomach.
Od strony technicznej papier i druk na przyzwoitym poziomie, przyjemnie wziąć komiks do ręki.
Polecam

PolishPopkulturę | 2015-11-14
Przeczytana: 14 listopada 2015

W życiu bym nie pomyślał, że użyję słowa "uroczy" do opisania komiksu o tematyce BDSM. A jednak - ten komiks jest właśnie taki. Uroczy. Urocze jest samo założenie, urocze są główne bohaterki, urocze są ich przemyślenia, rozmowy, czy wreszcie - urocze jest kiełkujące między nimi uczucie. No bo właśnie o tym jest ten komiks - o miłości, jaka rodzi się między dwiema nieco zakręconymi, nieco zagubionymi kobietami. Z niecierpliwością czekam, jak to wszystko dalej się rozwinie, ale jestem pełen dobrych myśli, bo widać, że autor wie, jak opowiadać historie. // UWAGA! Komiks zawiera nagie cycuchi i nagie wagini, nie czytać w środkach komunikacji miejskiej! (mój błąd, siedząca obok mnie w tramwaju kobieta omal nie zeszła na zawał :P).

Więcej o komiksach piszę na fb.com/polishpopkulture

Kosz_z_Książkami | 2017-08-29

Przyznam szczerze, że długo to trwało zanim zdecydowałam się sięgnąć po Sunstone. Wynikało to głównie z faktu, że próby lektury pozycji związanych z erotyką, a już tym bardziej reklamujące się hasłem BDSM, w większości przypadków okazywały się dość tandetnymi czytadłami. I dlatego już na wstępie pragnę podziękować Alex z wydawnictwa Waneko, za rozwianie moich obaw i przekonanie po sięgnięcia po komiks Sjepana Sejica. Dawno żaden tytuł tak pozytywnie mnie nie zaskoczył. Z resztą przekonajcie się sami… Przedstawiam pierwszy tom Sunstone!

Lisy i Ally – dwie kobiety o dość nietypowych upodobaniach. Lisa czuje się wolna, gdy jej ciało krępują więzy. Ally z kolei pragnęła panować, w szczególności w łóżku. Sunstone jest historią tych dwóch kobiet, a całość rozpoczyna się w momencie, gdy przestają im wystarczać rozmowy za pośrednictwem Internetu i decydują się na spotkanie i umawiają na sesję BDSM.

Sunstone to tytuł subtelny i narysowany ze smakiem. Nie spodziewajcie się w nim...

krasnylud | 2019-03-12
Przeczytana: 02 lutego 2019

Tytułem wstępu 1: Czytałam to po angielsku na deviantarcie autora, co nie zmienia za bardzo fabuły, ale myślę, że warto to odnotować.
Tytułem wstępu 2: Nie umiem tego dzieła ocenić obiektywnie. W ogóle, zapomnijcie.

W ogóle myślę, że przekleję tę recenzję pięciokrotnie, ponieważ bingereadowałam to i nie mam trochę podziału na tomy w mojej głowie.

Jestem tym komiksem zachwycona. Absolutnie. Podobały mi się rysunki, hiperrealizm i skupienie się na szczegółach w niektórych obrazkach było cudowne.
Podobał mi się humor (pierwsze zdanie właściwej historii "no, come back..." miodzio, od razu ustawia nas w odpowiednim mindsecie), bohaterki (heh) i bohaterowie (no, głównie Alan), za to, że są tak swojsko i uroczo pokręceni. Działają bardzo podobnie do moich znajomych (+/- bdsm). Podoba mi się jak tworzy się relacja między Ally i Lisą, jak wszystkie relacje działają i rozwijają się. Ja wiem, że czytanie erotyki dla fabuły to jakiś przegryw... ale cholera czytałam dla fabuły.
Chociaż...

Patsy | 2016-09-04
Przeczytana: 31 sierpnia 2016

Szczerze sięgnęłam po tę pozycję przypadkowo - nadarzyła się okazja i postanowiłam skorzystać. Okazało się jednak, że fabuła zdecydowanie nie jest w moim goście - fanką Pana Greya na pewno nie jestem. Trudno jest mi przez to ocenić pozytywnie tę pozycję - nie była zła - bohaterowie byli ciekawi i może w innej scenerii polubiłabym ich bardziej, jednak, no cóż, tak się nie stało. Polecam jedynie osobom, którzy takie klimaty lubią ;).

Nanna | 2017-01-14

Świetna manha o boskiej kresce! Nie mogłam się oderwać, polecam każdemu, nie mogę się doczekać przeczytania kolejnych tomów!.

Pani Akne | 2016-12-31
Przeczytana: 31 grudnia 2016

Ta seria komiksów to prawdziwa perełka. Kreska jest niewymuszona, zabawna, świeża. Całe opracowanie graficzne i szczegóły (!!!) - coś pięknego. No i wreszcie historia BDSM i pogmatwane ludzkie relacje.
Ten komiks jest... uroczy!

Yoko | 2019-04-23
sadako | 2019-04-07