Służby wywiadowcze jako narzędzie realizacji polityki państwa w XX wieku

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Rzeszowskiego
popularnonaukowa

Dzieje wywiadu i kontrwywiadu stanowią jeden z najbardziej pasjonujących fragmentów historii, nie tylko zresztą w Polsce. Zajmowało się nimi bardzo wielu badaczy, choć w tym akurat przypadku praca historyka jest szczególnie trudna. Dokumenty nie tylko nie mówią nam prawdy, ale potrafią znakomicie wprowadzić w błąd, zaś relacje kolejnych świadków wydarzeń często "wywracają do góry nogami" poczynione już z całkowitą pewnością ustalenia badaczy i pozwalają sformułować zupełnie nowe opisy wydarzeń. Chyba dlatego właśnie prace poświęcone tym problemom cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem czytelników. W Polsce ostatnio ukazało się na ten temat wiele prac zbiorowych, monografii, rozpraw i artykułów. Niniejsza publikacja uzupełnia ten dotychczasowy dorobek o kolejne, ważne ustalenia.

źródło opisu: http://wydawnictwo.univ.rzeszow.pl/product_info.php?products_id=2203

źródło okładki: http://wydawnictwo.univ.rzeszow.pl/product_info.php?products_id=2203

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!