Żurawia Papers. Tom 8. Wspólnota Pacyfiku a Wspólnota Wschodnioazjatycka

Wydawnictwo: Scholar
5 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
biznes, finanse

Profesor Edward Haliżak, autor 8. zeszytu serii Żurawia Papers, analizuje dychotomię w procesach regionalizmu na obszarze Azji i Pacyfiku. Próbuje udzielić odpowiedzi na ważkie pytania badawcze: na ile współpraca wschodnioazjatycka wpisuje się w kooperację ogólnoregionalną w wymiarze całego regionu Azji i Pacyfiku-jak trwała jest to tendencja rozwojowa

Karolina | 2011-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2011

Książka jest krótka, zwięzła i na temat. Jeśli ktoś jest żądny ciekawostek o integracji w regionie Azji Południowo-Wschodniej oraz analiz tego procesu, nie polecam. Praca znacznie bardziej nadaje się do wprowadzenia w temat kompletnego laika. Bardzo oględnie przedstawia kształtowanie się regionalizmu w Azji Południowo-Wschodniej i jak wpłynął na to kryzys w latach 1997-98, stosunki z USA, Chinami i Japonią. Doskonała na "pierwsze liźnięcie" tematu.

Na półkach