Hulk: Gray
9788361319641
Marvel, Marvel Knights, Hulk, Iron Man
komiksy
Bastard

NIE WSZYSTKO JEST CZARNE ALBO BIAŁE. Życie Bruce’a Bannera zmieniło się podczas eksplozji bomby emitującej promieniowanie gamma. W tamtej chwili przemienił się w najsilniejszą istotę na świecie – niesamowitego Hulka. Lecz mimo swej ogromnej siły szary olbrzym nie potrafi obronić się przed miłością do Betty Ross, córki jego najgroźniejszego przeciwnika, generała „Thunderbolta” Rossa. W...

NIE WSZYSTKO JEST CZARNE ALBO BIAŁE.

W albumie Hulk: Szary scenarzysta Jeph Loeb oraz rysownik Tim Sale, przedstawiają wydarzenia, do jakich doszło kilkanaście godzin po przemianie Bannera w szarą bestię.

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w miniserii Hulk: Gray #1-6.

źródło opisu: http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/287275-hulk-szary

źródło okładki: http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/287275-hulk-szary

Adrian Jeżak | 2019-07-19
Na półkach: Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: 11 lipca 2019

Zaczynam opowieści o Hulku,
I to od samego początku. W tym komiksie Bruce Banner zwierza się psychologowi. Stąd znamy i widzimy całą historię tego bohatera i jego alternatywnej osobowości. Dowiadujemy się jak powstał, co czuł zarówno doktor Banner jak i Hulk, oraz o ich wzajemnej nienawiści do siebie.
Polecam,
Adrian Jeżak

QUEENfan | 2019-04-14

Obok "Niemego Krzyku" mój ulubiony album z Hulkiem i najlepszy album z "kolorowej serii.

Chris3z8 | 2018-09-02
Na półkach: Komiks, Przeczytane

Zranione serce potwora. W samej konstrukcji wygląda jak jedna z wielu wariacji o pięknej i bestii, w której piękna jest kobietą o twardym charakterze, a bestia jest znienawidzona i niezrozumiana, bo sieje zniszczenie oraz terroryzuje miasto przez to, kim jest - nie potrafiąc wyrzec się prymitywnej natury zabijaki. Przeszkadza mi to, że twórcy Hulka uosabiają go jako istotę z małym móżdżkiem, który wykrzykuje ,,Hulk Niszczyć'', ,,Hulk Miażdżyć'', jakby był robotem z zaprojektowanymi hasłami - scenarzysta nie unika tego sloganu, ale dopisuje bardzo emocjonalny komentarz, że pod tą zwyrodniałą masą kryje się opuszczona osoba robiąca sobie wyrzuty, że nie potrafi stać się człowiekiem. Kreskówkowa oprawa graficzna oraz wywiadowcze sprawozdanie narracyjne czyni zeń (z postaci Marvela) coś na wzór alegorycznej baśni o niepogodzeniu ludzkiego sumienia z autodestrukcyjnym atawizmem bestii. Jest jak ten przerażony pies przykuty do drzewa, do którego się strzela, aby zastraszyć, gdy go...

darkakadarka | 2017-09-28
Na półkach: Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: wrzesień 2017

Z serii kolorów Hulk na okładce wydawał się najmniej ciekawą postacią wśród Spider Mana, Daredevila czy Kapitana Ameryki. A jednak! Hulk Szary wzruszył mnie najbardziej. Hulk – kim właściwie jest? Ma duszę pięciolatka, siłę kilku czołgów, a wnętrze człowieka nauki – Bannera. Pojmuje świat, nie zna wiele słów, chce dobrze, nigdy nikogo nie zabił. Niestety łatwo wpada w złość, a świat widzi go jedynie jako potwora, w tych czarnych barwach – nie dopuszcza odcieni. Dodatkowa zabawa kolorami w słowie i rysunku – jesteśmy w tonacji czerni, szarości i bieli. W historii dowiadujemy się, jak wyglądały „narodziny” Hulka, gdy jeszcze był szary i jego pierwsze dni. Całą tę opowieść odczytujemy w trakcie przyjacielskiej sesji psychiatrycznej. Komiks czyta się jednym tchem, a scena z królikiem – tak delikatna, niechcąca zatrzymuje na chwile świat i akcję.

**scena z królikiem wzorowana jest na Frankensteinie.

PolishPopkulturę | 2017-02-27
Przeczytana: 27 lutego 2017

Jako dzieciak uwielbiałem kreskówkowych X-Menów, Spider-Mana, Fantastyczną Czwórkę, ale nigdy jakoś specjalnie nie przepadałem za Hulkiem. Lektura tego komiksu uświadomiła mi dziś, dlaczego. Bo Hulk nie jest jednoznacznie dobry, czy jednoznacznie zły; nie jest czarny ani biały, tylko właśnie - szary. Okazuje się, że to bardzo złożona postać, której jako dzieciak chyba zwyczajnie nie rozumiałem. Dziś rozumiem ją odrobinę lepiej, i potrafię ją docenić. Dlatego - ode mnie sześć gwiazdek. Bo scenariusz, choć prosty, jest bardzo wprawnie napisany, a ta retro oprawa graficzna idealnie współgra z nostalgicznym klimatem. Polecam; podobało mi się o wiele bardziej od Daredevila Żółtego tych samych twórców.

Więcej o komiksach piszę na fb.com/polishpopkulture

leopold | 2016-01-20
Przeczytana: 19 stycznia 2016

Uwielbiam ten "kolorowy" cykl czekam już tylko na Kapitana Amerykę:Biały, mam nadzieję, że Mucha Comics wyda go w Polsce. Hulka Szary już nie jest tak kolorowy jak Niebieski i Żółty brakuje tego pierwiastka, który miał Spider-Man Niebieski. Niby wszystko w porządku Baner wspomina swoją pierwszą przemianę w Hulka i miłość do Betty, ale historia nie wzbudza takich emocji jak choćby w wspomnianym Spider-Manie. Lektura nie jest długa jak nigdy udało mi się przeczytać komiks w niecałe 50 minut, poszło szybko bez farmazonów nawet miałem czas dobrze przypatrzeć się obrazkom. Jeśli chodzi o ilustracje to jak we wcześniejszych kolorach mamy tu nawiązanie do klasyki, ale sama karykatura Hulka nie za bardzo mi się podoba, Mulk to złe odniesienie takie jest moje zdanie, do reszty nie mogę się przyczepić. Nasycenie kolorów i pozostałe postaci są żywcem podobne do tych z pierwszych komiksów o Hulku. Ogólna moja ocena to dobry, cieszy mnie to, że mam ten komiks na półce dopełnia on resztę...

FomaLermont | 2016-01-16

Popularność kolorowej serii Marvela przyniósł „niebieski” Spider- Man z WKKM. Mucha umiejętnie wykorzystując brak pozostałych części serii Loeba i Sale’a od Hachette wydała „żółtego” Daredevila”. Kwestią czasu więc było wydanie trzeciej, lecz nie ostatniej, opowieści opowiadającej o szarym Hulku. Szarym dosłownie i w przenośni.
Parker nagrywał dla zmarłej Gwen kasety. Murdock kierował do Karen Page listy. Banner zaś poszedł do psychiatry. A konkretniej do samego dr Samsona. Który również gra w zielone. Ale jaki związek ma to z poprzednimi częściami ? Postacią kluczową w rozmowie z Leonardem jest bowiem ukochana Bruce’a- Betty Ross. Akcja wyznań Bannera dzieje się między pierwszym, a drugim zeszytem przygód Hulka. Gdy ten był bardziej zagubionym gigantem niż wściekłą bestią. Gdy zieleń ustępowała szarości.
Kolor ten zresztą gra tu niebagatelną rolę. Nic tu nie jest bowiem do końca białe czy czarne. Hulk nie jest niszczycielem i potworem, a istotą która chce po prostu spokoju. Nawet...

yodapl | 2015-08-11
Przeczytana: 10 sierpnia 2015

Duet Jeph Loeb i Tim Sale jest powszechnie znany w świecie komiksów, zarówno z pracy dla Marvel'a jak i dla DC Comics. Większość owoców pracy tych dwóch panów jest oceniana jako świetne, klasyczne, czy może nawet legendarne dzieła; "Mroczne Halloween", czy "Spider-Man: Blue" uznawane są za topowe odpowiedzi na pytanie jaki komiks powinienem przeczytać.

Ja swoją przygodę z tym duetem zacząłem od Hulka. Nie jest to być może dobry wybór, zważywszy, że poprzednimi postaciami za jakie brał się ten duet byli Spider-Man i Daredevil, czyli bohaterowie jawiący się jako o wiele bardziej interesujący niż Hulk. Jednak nie jestem rozczarowany, ba, 6 zeszytów Hulka: Szarego pochłonąłem w jeden wieczór.

To nic innego jak origin story, opowiedziany jednak przez samego Bruce'a Bannera. Będąc ciągle w biegu, w ciągłej ucieczce, Bruce zwierza się swojemu przyjacielowi, psychiatrze Leonardowi. Jego opowieść skupia się na pierwszych dniach od chwili gdy uratował chłopca z pola rażenia bomby gamma, a...